Udane połączenie patriotyzmu i zabawy

flash Rozmaitości

Dokładnie dwa lata po uroczystości nadania Zespołowi Szkół w Stadnickiej Woli imienia Armii Krajowej odbyły się obchody Święta Patrona.

Już dwa lata minęły od wielkiego patriotycznego wydarzenie, które sprawiło, że do Stadnickiej Woli przyjechało mnóstwo ważnych gości związanych związanych z patriotycznym środowiskiem. Święto Patrona postanowiono organizować w pobliżu pamiętnej daty. Uroczystości rozpoczęła msza święta. Wszyscy uczniowie wraz z pocztami sztandarowymi przeszli ze szkoły do kościoła św. Anny. Za przygotowanie uczniów do oprawy mszy św. odpowiadała nauczycielki Iwona Łyczek i Iwona Janiszewska.Po nabożeństwie delegacje szkoły podstawowej i gimnazjum złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Pomnikiem Partyzantów na cmentarzu.  Po powrocie do szkoły wszyscy wzięli udział w w koncercie pieśni i poezji patriotycznej, który odbył się w auli oraz mogli obejrzeć wystawę prac inspirowanych patriotyzmem. Część artystyczną przygotowały nauczycielki: Aneta Karbownik, Lilianna Saik, Justyna Soja – Sadowska. Gośćmi honorowymi byli kombatanci z koneckiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz samorządowcy. To zarówno do nich jak i uczniów ważne słowa o kultywowaniu pamięci o AK skierował dyrektor Czesław Staciwa.

Szkolny piknik

Oprócz patriotycznych przeżyć nie zabrakło również zabawy. Na szkolnym placu i boisku odbywał się wielki piknik. Na uczniów czekały nie tylko kiełbaski z grilla, ale również mnóstwo sportowych atrakcji. Oczywiście ważnym elementem było pokonywanie przeszkód pod hasłem „Sprawni jak żołnierze” oraz pokazy musztry wojskowej. Nie zabrakło konkursów i zgadywanek z wiedzy o Armii Krajowej. Świetnie zaprezentowały się uczennice należące do Stowarzyszenia Studia Tańca Point, które zachwycały swoimi układami tanecznymi. O sprawny przebieg pikniku odpowiadali nauczyciele: Iwona Banasik, Magdalena Hurec, Małgorzata Kowalczyk, Tomasz Napierała, Piotr Klusek, Arkadiusz Jastrząb, Izabela Prawda, Anna Siemieniec oraz rodzice.

Dodaj komentarz