Przywiozły trzy złote medale!

Sport

Dwa złote medale i tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw Wiktorii Czyżewskiej oraz złoto Alicji Kośki – to niesamowity dorobek zawodniczek Koneckiej Sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin przywieziony z warszawskiego turnieju Heros Cup.

Zawody rozegrano w hali sportowej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Druga edycja turnieju Heros Cup zgromadziła ponad setkę zawodników. Do rywalizacji stanęli reprezentanci 9 klubów, a były to: Konecka Sekcja KKKK (sensei Beata Kij), Academy Karate Kyokushin Radzymin (Tomasz Lenkiewicz), Śląski Klub Karate Kyokushin (Krzysztof Brzozowski), UKS Sparta (Tomasz Basiak), Fight Club Smok (Piotr Sztencel), UKS Kokoro (Sławomir Chomiński), Młode Lwy&ProFuturo (Andrzej Gosek), UKS Heros (Julita Burczyńska i Maciej Lewicki) oraz UKS Pro Futuro – sekcja judo (Tomasz Różnicki).

Walczyli każdy z każdym

Zawody rozegrano w systemie każdy z każdym, zarówno w konkurencji sumo-grapling, jak i w kumite. Poziom w każdej kategorii był bardzo wyrównany. Konkurencja Kumite odbyła się na zasadach japońskich WKO (bez ochraniaczy tułowia z uwzględnieniem wszystkich technik). Z koneckiej sekcji wystartowały tylko dwie zawodniczki: Wiktoria Czyżewska i Alicja Kośka. – Wynikało to z tego, że już od ponad miesiąca przygotowujemy się na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, który odbędzie się w Nowym Targu. Z uwagi na naprawdę twardą formułę warszawskich zawodów, mam na myśli brak ochraniaczy tułowia, co u dzieci na zawodach praktycznie się nie zdarza, ja i większość moich podopiecznych baliśmy się zaryzykować ewentualnych kontuzji, które mogłyby nas wykluczyć z rywalizacji w Nowym Targu. Do boju stanęły zatem tylko Ci, którzy czuli się na siłach i chcieli się sprawdzić w twardszej walce – mówi sensei Beata Kij.

Wiktoria na dwóch frontach

12-letnia Wiktoria Czyżewska stoczyła boje w dwóch konkurencjach. Pierwszą było sumo (wygrane trzy walki), drugą w kumite (dwie zwycięskie walki). Z kolei 14-letnia Alicja Kośka stoczyła trzy ciężkie boje. Dwa wygrała na punkty, a jeden decyzją sędziów. – Obydwie dziewczęta zdominowały swoje kategorie wygrywając walkę każdy z każdym i uplasowały się na pierwszych miejscach. Dodatkowo Wiktoria Czyżewska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Wróciliśmy zatem ze stolicy z dwoma zawodniczkami, trzema złotymi medalami i jednym trofeum dla najlepszej zawodniczki, z czego nie ukrywam, jestem bardzo dumna, bo to pierwszy turniej bez ochraniaczy, na zasadach japońskich i pomimo tego, że było trochę mniej zawodników, niż na innych zawodach, myślę, że wrzuciłabym go do grona tych trudniejszych – twierdzi Beata Kij. Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Czyżewska (Końskie). Najlepszym zawodnikiem okazał się Igor Kumela (Smok). Nagrody specjalne: za ducha walki otrzymał Karol Do (Smok), a dla najmłodszej zawodniczki – Alicja Kaczorowska (Smok – rocznik 2011). – Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje – kończy zadowolona Beata Kij. Turniej został zorganizowany przez UKS Heros Karate Shinkyokushin (Julita Burczyńska i Maciej Lewicki), Centrum Edukacyjne Innovation Pro Futuro oraz Tomasz Basiak Shinkyokushin Team.

Dodaj komentarz