Pijani i piraci zatrzymani

Paragraf

Policjanci koneckiej drogówki skontrolowali trzeźwość ponad 1450 kierowców. Zatrzymywali prawa jazdy tych, którzy o 50 km przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Policjanci z koneckiej drogówki zatrzymywali auta, przekraczające prędkość o ponad 50 km w terenach zabudowanych. W Końskich na ulicy Kieleckiej 28 -letni kierowca prowadził volkswagena. Przekroczył  prędkość o  74km/godzinę. W Smykowie na drodze K74 bmw jechał z prędkością 110 km/godz. Kierowca odmówił mandatu. Niemniej prawo jazdy policjanci mu zatrzymali. Kolejny bmw zatrzymany w Smykowie jechał 136 km/godz. Mercedes zatrzymany w tym samym miejscu miał prędkość 114 km/godz.,  maserati jechał z prędkością 115 km/godz, a renault 108 km/godz. W Zbójnie na drodze K42 mercedes mknął 103 km/godz. W Kamiennej Woli na W728 ford jechał 110 km/godz. Na ulicy Spacerowej w Końskich  audi poruszał się z prędkością 103 km/godzinę.

Z alkoholem

Więcej niż zwykle patroli pojawiło się na drodze W728, na odcinku Końskie – Sielpia oraz na drodze K42 koło Stąporkowa. Dwóch kierowców prowadziło auta  będąc w stanie nietrzeźwości. Pijany był również rowerzysta. Na ul. Południowej w Końskich kierujący toyotą 36-latek miał  prawie  promil alkoholu. Pomiędzy Końskimi a Wąsoszem zatrzymano  kierującego volkswagenem golfem. 46-latek miał ponad pół promila w organizmie. W  Smykowie na drodze K74 u 30-letniego kierowcy volkswagena passata alcosensor wskazał ponad pół promila alkoholu.

Dodaj komentarz