Tak świętowaliśmy nasz jubileusz!

flash Końskie

Jubileusz 20-lecia TYGODNIKA KONECKIEGO świętowaliśmy w wyjątkowym gronie osób, którzy tworzyli historię gazety, wspierali i wspierają ją nadal. Nie zabrakło też prezentów i muzycznych niespodzianek, a na koniec wielkiego jubileuszowego tortu.

W eleganckich i gościnnych progach Dworku Korytków spotkali się nasi przyjaciele i czytelnicy. Nie zabrakło reklamodawców, którzy wiedzą o tym, że reklama w TYGODNIKU gwarantuje dotarcie do klientów w całym powiecie i co więcej, przynosi zamierzone efekty. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również samorządowcy z niemal wszystkich koneckich gmin. Gościliśmy również dziennikarzy z naszego Wydawnictwa Starpress sp. z o. o. – TYGODNIK w pierwszych latach miał swoje wzloty i upadki. Sytuacja zmieniła się dokładnie 15 lat temu, kiedy Wydawnictwo Starpress ze Starachowic kupiło prawa do wydawania tytułu. Wraz ze zmianą właściciela zmieniła się też gazeta – mówił Wojciech Purtak, redaktor naczelny TYGODNIKA. – Historia początków pokazuje jednak, że warto mieć marzenia i realizować nawet najśmielsze plany – dodał.

 Cenni redaktorzy

Podczas uroczystości Piotr Krysiak, prezes Wydawnictwa Starpress sp. z o.o. uhonorował redaktorów naczelnych. Specjalne dyplomy otrzymali: Andrzej Zdunek, Andrzej Marek Lenart oraz Anna Kobierska, która pracując na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego przez wiele lat kierowała pracą koneckiej redakcji. – To właśnie Ania namówiła nas do przyjazdu do Końskich i kupienia gazety. Przyjechała specjalnie do nas do Starachowic. Bardzo  wiele jej zawdzięczamy – podkreślał Jarosław Babicki, wieloletni redaktor naczelny TYGODNIKA, a obecnie redaktor naczelny Tygodnika Starachowickiego, Tygodnika Szydłowieckiego, Tygodnika Skarżyskiego i nowego tytułu naszego wydawnictwa gazety Opoczyńska.pl.  Dobrych słów Jarosław Babicki nie szczędził również pod adresem Andrzeja Poterały, koneckiego przedsiębiorcy, który w pierwszych latach w czasach kryzysu finansował wydawanie TYGODNIKA, a od lat w każdym numerze można znaleźć charakterystyczną reklamę, która jest też formą wsparcia dla redakcji.

 Niezawodni Partnerzy

O tym, jak ważni dla gazety są reklamodawcy nikogo nie trzeba przekonywać. Z okazji jubileuszu postanowiliśmy wyróżnić te firmy, których szefowie nieprzerwanie obdarzają naszych czytelników i nas wielkim zaufaniem. To z myślą o nich przygotowaliśmy specjalne dyplomy, które powędrowały do firm, instytucji i osób, którym przyznaliśmy tytuł „Niezawodny Partner”. Do tego grona należy m.in. Społem PSS Końskie. Firma z piękną 120-letnią historią ma swoją kartę w historii redakcji, bo jak podkreślał jej prezes Stanisław Haraziński związek z naszą gazetą to nie tylko reklama, ale również sprzedaż TYGODNIKA w sklepach.

 Goście i prezenty

Jak na jubileusz przystało nie zabrakło dobrych życzeń nie tylko od reklamodawców. Samorządowcy w swoich przemowach nie ukrywali, że zawsze z lekkim strachem przeglądają TYGODNIK obawiając się o swoje dobre imię. Dystansem, ale i poczuciem humoru wykazał się Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów, który w swojej przemowie stwierdził, że aktualny numer, w którym znalazł się na pierwszej stronie, w jego gminie sprzedał się świetnie. Nie zabrakło też prezentów. Starostwie Bogdan Soboń, Andrzej Marek Lenart i Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu podarowali obraz z różami, a Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie obraz z nenufarami, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa statuetkę grzejnika, a Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich m.in. okolicznościowy, pięknie oprawiony list gratulacyjny oraz niemal kultową już filiżankę z zespołem pałacowo-parkowym. Michał Pękala, wójt Radoszyc wręczając wielki globus życzył, by TYGODNIK objął swoim zasięgiem cały glob. Z książkami w prezencie przyszli Robert Wielgopolan, wójt gminy Słupia oraz Helena Obara, przewodnicząca koneckiej Solidarności, która podkreśla rolę związku w pomocy we wznowieniu wydawania TYGODNIKA. Życzenia w imieniu czytelników składały Anna Szatkowska, dyrektor artystyczna Agencji Artystycznej MJM oraz Agnieszka Czarnecka, wicedyrektor Zespołu Szkół w Miedzierzy, które podarowały pięknego drewnianego anioła stworzonego przez Janusza Cieślę, artystę ludowego z gminy Fałków.

 Muzyczne wisienki na torcie

Jubileuszową galę zawodowo poprowadził Mariusz Słowiński, animator kultury, właściciel Agencji Artystycznej MJM. Zadbaliśmy również o muzyczne niespodzianki na wysokim poziomie. Imprezę otworzyły Julia Pałgan i Martyna Zygmunt, młode i zdolne wokalistki związane z zaprzyjaźnioną Szkołą Muzyczną Melodia Kasi Lisowskiej.  Obie zaśpiewały swoje piosenki z płyty „Moja Melodia”, której patronowaliśmy. Gościem specjalnym był Piotr „Kuba” Kubowicz, krakowski bard z „Piwnicy pod Baranami”. Artysta oczarował gości swoim talentem i poczuciem humoru. Na finał porywający koncert dał duet El of B czyli Bartek Gärtner i Elwira Sibiga, znakomita wokalistka, która na co dzień prowadzi Biuro Reklam i Ogłoszeń TYGODNIKA.  O specjalną oprawę występów i niezwykłe oświetlenie imprezy zadbał Michał Szewczyk z firmy MS Light. Na finał wśród naszych gości podzieliliśmy pyszny tort, który w jubileuszowym prezencie podarował nam Edward Waligórski, znany konecki cukiernik.

 

 

Jubileuszowe wyróżnienia:

Podziękowania dla redaktorów naczelnych: Andrzej Zdunek, Andrzej Marek Lenart, Anna Kobierska

Niezawodni Partnerzy:

Andrzej Poterała – Zakład Automatyki Przemysłowej, Stanisław Haraziński – Społem PSS Końskie, Stanisław Marczak – Eko Stamar, Leszek Janusz – Janlex Plus, Andrzej Miszczyk – Awans, Tomasz Śliwak – Tomex, Mariusz Gołkowski – Sklep Motoryzacyjny, Elżbieta Moćko- EuroMax, Andrzej Szteleblak – komornik sądowy, Aneta Sajnóg – Centrum Finansów i Tłumaczeń Językowych, Mirosław Jakubowski – Północ Nieruchomości, Mirosław Ignacy Szymański – Ceramika Końskie, Anna Leżańska – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – U ŹRÓDEŁ, Mirosława Deja – Fono, Robert Plech – Apteka Melisa i Przychodnia Zdrowie, Izabela Dębowska – Hurtownia i Usł. Elektryczne, Leszek Majsterek – Majsterek, Adam Kurek – Pryzmat, Dominik Werens – Pośrednictwo Ubezpieczeń, Dariusz i Renata Chmielewscy – ArtDecor + Meblex

Mistrz Gościnności – Dworek Korytków

Najsłodszy Partner – Edward Waligórski

Samorządy:

Starostwo Powiatowe w Końskich, Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Urząd Miejski w Stąporkowie, Urząd Gminy w Fałkowie, Urząd Gminy w Gowarczowie, Urząd Gminy w Radoszycach, Urząd Gminy w Rudzie Malenieckiej, Urząd Gminy w Słupi

 

Dodaj komentarz