Trzpioty docenione w wielkim konkursie

flash Radoszyce

Ponad 700 tancerzy z różnych stron Polski zjechało do Radoszyc na II Ogólnopolskie Spotkania Taneczne o Grand Prix im. Marianny Kiszkurno. W gronie nagrodzonych nie zabrakło radoszyckich Trzpiotów.

Po raz pierwszy mieszkańcy zarówno gminy Radoszyce jak i powiatu koneckiego mogli obserwować zmagania grup tanecznych z różnych zakątków kraju m.in. Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Radomia, Grójca, Piotrkowaa Trybunalskiego. Konkursowe zmagania trwały cały dzień, a burzliwie obrady jury ponad dwie godziny! Inicjatorką sprowadzenia imprezy do Radoszyc jest nauczycielka Krystyna Lewandowska.  Zaczęło się od uruchomienia miejscowej grupy pod szyldem Trzpioty, która działa w trzech grupach wiekowych od końca minionego roku. Zawsze podziwiałam układy choreograficzne Trzpiotów. Przyjazne dzieciom, pozytywne przesłanie, kolorowe, ciekawe kostiumy i rekwizyty. Zmagania akrobatyczne zawsze godne podziwu. Zamarzyłam, aby takie piękne widowiska trafiły do nas. Jak widać marzenia się spełniają – mówi Krystyna Lewandowska, która wraz ze swoją młodzieżą z Koła Artystycznego Pod 10-tką pracowała przy organizacji imprezy i dekoracji hali sportowej. To dzięki współpracy z Małgorzatą Sosnowiec prowadzącą Trzpioty impreza zawitała do Radoszyc.

 Puchary dla najlepszych

Na jeden dzień parkiet radoszyckiej hali należał do młodych tancerzy, którzy zachwycali nie tylko układami choreograficznymi, ale również swoimi strojami. Grand Prix w II Spotkaniach Tanecznych o Grand Prix im. Marianny Kiszkurno wywalczyła Formacja D Way of Life z Tychów. Puchar Wójta Gminy Radoszyce Michała Pękali i puchar choreografa Adrianny Piechoczek trafił do formacji Feniks z Krakowa.  Świetnie zaprezentowały się radoszyckie Trzpioty, które otrzymały puchar. Organizatorami imprezy był Urząd Gminy Radoszyce: Małgorzata Sosnowiec, główny choreograf Studia  Tańca i Akrobatyki Trzpioty z Kielc, wnuczka Marianny Kiszkurno, wnuczki patronki imprezy oraz Krystyna Lewandowska z Koła Artystycznego Pod 10-tką.

Dodaj komentarz