Śpiewali pieśni i piosenki maryjne

Rozmaitości

Przegląd Pieśni i Piosenek Maryjnych miał potężną telewizyjną konkurencję. Kiedy w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich rozpoczynały się pierwsze występy we francuskim Saint-Étienne polska reprezentacja walczyła ze Szwajcarią o wejście do ćwierćfinału Euro 2016. Ci, którzy zdecydowali się na udział w wydarzeniu na pewno nie żałowali, surowe wnętrze kościoła zapewniało przyjemny chłód, kiedy na zewnątrz panował ogromny upał. – To już kolejny przegląd muzyczny w naszej parafii. Na początku roku zaprosiliśmy na Międzyparafialny Przegląd Kolęd, dziś mamy pierwszy Przegląd Pieśni i Piosenek Maryjnych. Nie wyłaniamy najlepszych, a po prostu cieszymy się śpiewaniem. Przegląd przygotowaliśmy w ramach Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej – mówi Maciej Prawda, jeden z Rycerzy Kolumba działających przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich, którzy zorganizowali Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Wspólne śpiewanie

Na stopniach ołtarza wystąpili: Mocni w Duchu z Czermna, Astra Deo z Sorbina, Agnieszka Honczaruk, Weronika Dróżdż, Wiktoria Dobosz z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie przygotowane przez Piotra Zaborowskiego, schola z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich w składzie: Ewa Frączyk, Katarzyna Marczyńska, Beata Dajer, Maciej Prawda, Marcin Szyposzyński, Robert Frączyk, Artur Dajer, zespół Efekt i , Marcin Świat, Natalia Boruń z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stąporkowie przygotowani przez Macieja Łasińskiego. Na zakończenie przeglądu odbyło się wielkie wspólne śpiewanie oraz koncertu stąporkowskiego zespołu Ad Hoc prowadzonego przez Ewę Gulę.

Wykłady i festyn

Śpiewanie pieśni maryjnych to jedno z wydarzeń Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wcześniej w kolegiacie św. Mikołaja odbył się II Konecki Przegląd Chórów, a miniony weekend w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy specjalne wykłady dotyczące Miłosierdzia Bożego wygłosili  dr hab. Maciej Minnich, dr Adrian Kurcbart, Marcin Brzeziński. W niedzielę odbył się wielki piknik parafialny z mnóstwem atrakcji, loterią, koncertem poznańskiego zespołu Lumen i widowiskowym pokazem ognia. Kolejne wydarzenie już pod koniec sierpnia, kiedy odbędzie się Przegląd Piosenek Pielgrzymkowych.

Dodaj komentarz