Zebrali prawie 5,5 tys. zł!

flash Smyków

Mimo wielu trudności, jakie w tym roku czekały na organizatorów sukcesem zakończył się Charytatywny Piknik Sportowy firmowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków.

Jak co roku na smykowskim orliku w ruch poszła piłka. W rozgrywkach brały udział drużyny: Urzędu Marszałkowskiego z Kielc, Stowarzyszenia Wszyscy Razem z Zaborowic, księży, strażaków oraz Klubu Sportowego Smyków. Najlepsza okazała się być drużyna strażaków, która swój puchar przekazała do licytacji. – Nasz piknik to impreza, dzięki której wspieramy osoby niepełnosprawne. To dla nich zbieramy pieniądze, a tych od 2007 roku na rzecz osób potrzebujących i niepełnosprawnych przekazaliśmy prawie 145 tys. zł – informuje Danuta Jarek, prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków. Na m.in. jej zaproszenie w tym roku odpowiedzieli m.in. Agata Binkowska – członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Arkadiusz Bąk – przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Marek Gos – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Dorota Duda – członki Zarządu Powiatu Koneckiego.

Występy i potrawy

W czasie pikniku wszyscy mogli oprócz atrakcji sportowych oglądać występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Królewcu oraz Miedzierzy. Gościnie wystąpił  Jakub Kurp z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie, który recytował wiersze smykowskiej poetki Agnieszki Czarneckiej.  Jak zwykle na imprezach organizowanych przez smykowskie stowarzyszenie nie można było narzekać na głód. Panie oferowały wiele potraw wśród, których prym wiodły pierogi samodzielnie lepione przez członkinie stowarzyszenia.

 Emocjonująca licytacja

W czasie pikniku nie zabrakło słynnych już licytacji przedmiotów otrzymanych od ludzi dobrej woli i przyjaciół Stowarzyszenia. Prowadziła je z pełnym zaangażowaniem Agnieszka Kastarynda. Z samych licytacji udało się uzyskać 4000 zł, a łączny dochód z całej imprezy wyniósł 5478 zł! Na finał imprezy odbyła się dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził Zbigniew Kastarydna. – Mając na uwadze przeciwności i trudności z jakim spotkało się stowarzyszenie organizując tegoroczny piknik składamy gorące wyrazy szacunku, podziękowania i wdzięczności do „ludzi wielkiego serca” sponsorów, darczyńców, członków i przyjaciół Stowarzyszenia – podsumowuje prezes Danuta Jarek.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz