Sześć par na prezydencki medal!

Stąporków

Przeżyli ze sobą 50 lat. W miniony czwartek małżeństwa z terenu gminy Stąporków zostały oznaczone okolicznościowymi medalami przyznanymi przez Prezydenta RP.

Jak zwykle podczas tego typu wydarzeń było bardzo uroczyście, ale przede wszystkim rodzinnie. Uroczystość poprowadziła Dorota Nowak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Stąporkowie. Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymało sześć par z terenu gminy Stąporków. Wręczała je burmistrz Dorota Łukomska w towarzystwie radnego Macieja Pokusy.  Wszystkie odznaczone pary przeżyły ze sobą 50 lat. W gronie jubilatów znaleźli się Barbara i Zbigniew Adamczyk ze Stąporkowa, Barbara i Marian Gut ze Smarkowa, Teresa i Jan Gut z Koziej Woli, Janina i Waldemar Lipowscy ze Stąporkowa, Janina i Stanisław Sadlińscy z Wólki Zychowej, Barbara i Aleksander Wierzbowscy z Gustawowa.

Po części oficjalnej

Co ciekawe Barbara i Zbigniew Adamczyk ze Stąporkowa to rodzice Teresy Pokusy, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Niekłaniu Wielkim i teściowie radnego Macieja Pokusy. Pan Zbigniew obecnie przebywający już na zasłużonej emeryturze to postać znana w Stąporkowie. Był wieloletnim dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie, a w latach 1981 – 1984 naczelnikiem Stąporkowa. Po oficjalnej części wszyscy jubilaci i towarzyszący im członkowie rodzin mieli czas na wspomnienia sprzed 50 lat. Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zaprosiła wszystkich na poczęstunek z ciastem, kawą i herbatą. Wcześniej z artystycznym prezentem przed gośćmi zaprezentowały się Natalia Boruń i Ewa Gula.

Dodaj komentarz