Ogrodnik i diler w jednej osobie

flash Paragraf

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Końskie przeszukali mieszkanie 25-letniego mieszkańca Końskich. Znaleźli amfetaminę, marihuanę, a w doniczkach pięknie rozwijające się krzaczki konopi indyjskich. Na razie mężczyzna jest pod dozorem policji. Niemniej sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszym losie młodego konecczanina.

Działaniami operacyjnymi policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich ustalili, że 25-letni mieszkaniec miasta może posiadać substancje odurzające. W środę 6 lipca br. około godziny 11, zawitali do jego  mieszkania. Przypuszczenia i podejrzenia kryminalnych okazały się uzasadnione. W kuchni mieszkania w doniczkach rosło pięć krzaczków konopi indyjskich. W  innym miejscu mieszkania odkryli i zarekwirowali 130 gramów amfetaminy, 24 gramy roślinnego suszu, który po badaniach narkotesterem okazał się marihuaną przygotowaną do zażycia. Prawdopodobnie młody człowiek był również dilerem, który sprzedawał narkotyki. Zarekwirowane narkotyki trafią do laboratorium, które określi, ile i jakiej substancji zakazanej posiada biały proszek oraz suszone i żywe roślinki.

Dozór policyjny

Sierżant sztabowy Tomasz Kruszyna oficer prasowy KPP Końskie powiedział nam, że młody człowiek noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia spotkał się z prokuratorem, który zastosował dozór policyjny. Dwa dnia w tygodniu będzie odwiedzał KPP Końskie. Każde pojawienie się – zgodnie z postanowieniem prokuratora – zostanie odnotowane w dokumentacji  sprawy. Niemniej w finale to sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Tymczasem policjanci prowadzą postępowaniem, by dowiedzieć się skąd i jakim sposobem 25-latek wszedł w posiadanie  tak dużej ilości substancji odurzających.

Dodaj komentarz