Spartaikada na początek wakacji

flash Rozmaitości

Uczniowie z gminy Radoszyce na sportowo powitali wakacje. W zmaganiach na szkolnym boisku w Wilczkowicach spotkały się reprezentacje pięciu szkół.

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach odbyła się Gminna Spartakiada dla dzieci klas I-III.  Zaproszone do niej zostały ekipy z pięciu szkół: Grodziska, Kłucka, Górnik, Kapałowa i Wilczkowic. – W ten sposób chcemy zintegrować młodych mieszkańców naszej gminy, ale również zachęcać do czynnego wypoczynku oraz prowadzenia zdrowego trybu życia – mówi dr Zbigniew Kowalczyk, dyrektor SP w Wilczkowicach, gospodarz Spartakiady. Każda z drużyn przyjechała nie tylko przygotowana pod kątem kondycji, ale również strojów, bo poszczególne ekipy wyróżniały się również strojem. Imprezę jak przystało na Spartakiadę rozpoczął  przemarsz drużyn, wprowadzenie flagi olimpijskiej oraz odśpiewanie hymnu spartakiady „Sport to zdrowie” i złożenie przysięgi przez sportowców. Rywalizację rozpoczął pierwszym gwizdkiem wójt Michał Pękala. Konkurencje dostosowane były do wieku i możliwości dzieci.

Puchary dla każdej drużyny

Każdy zespół wyjechał z nagrodą: pucharem, medalami, dyplomami i piłką. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z SP z Wilczkowic. Na podium znalazły się również ekipy z Grodziska i z Górnik. Dzielnie walczyli także mali sportowcy z Kłucka i z Kapałowa. Impreza odbyła się dzięki wsparciu z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radoszycach, który zafundował  puchary, medale i dyplomy. Organizatorami wydarzenia były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Joanna Staciwa, Alicja Dymińska i Elżbieta Piskulak.

Dodaj komentarz