Czerwone Gitary na Dniach Gminy Fałków

Fałków flash

Już w najbliższą sobotę 17 lipca będą świętować mieszkańcy gminy Fałków. W parku zagra legenda polskiej piosenki zespół Czerwone Gitary. Wcześniej za sprawą Vanessy i Sorba rozbrzmiewać będą cygańskie rytmy.

Doroczne święto mieszkańców gminy Fałków rozpocznie się na terenie parku podworskiego już o godz. 16. Wtedy z głośników popłyną dźwięki muzyki mechanicznej. Pierwsi goście i oczywiście gospodarze na czele z wójtem Henrykiem Koniecznym pojawią się na scenie o godz. 16.50.Wtedy też zaplanowano oficjalne otwarcie Dni Gminy Fałków.  Tuż po części oficjalnej ok. godz. 17.15 estrada należeć będzie do dzieci ze szkół z terenu gminy, które mimo wakacji przygotowały specjalne występy artystyczne. Spodziewać możemy się na pewno ciekawych prezentacji i mając w pamięci występy z poprzednich lat na pewno będzie czego posłuchać i co oglądać. Od godz. 18 publiczność będzie bawić miejscowy zespół Rekrut doskonale znany nie tylko mieszkańcom gminy Fałków, ale również bywalcom wielu tanecznych imprez. Grupa zagra największe hity ostatnich miesięcy i lat.

Cygańskie widowisko

Tuż po koncercie zespołu Rekrut na scenę wejdą artyści z grupy Vanessa i Sorba prezentujący międzynarodowy folklor cygański, składający się ze starych pieśni, romansów, czardaszy i tańca. Muzyka cygańska już po raz kolejny wraca do Fałkowa, ponieważ ma tu wielu swoich wielbicieli.  Piosenkarce i tancerce Vanessie Merstein towarzyszyć na scenie będą jej mąż Eugeniusz Merstein – Kwiatkowski oraz córka  Jessica Merstein nazywana księżniczką czardasza. Przez ponad godzinę publiczność usłyszy najpiękniejsze cygańskie standardy oraz na pewno zobaczy niezwykle kolorowe widowisko z pięknymi strojami i niepowtarzalnym tańcem.

Hity Czerwonych Gitar

O godz. 20.30 rozpocznie się wyczekiwany koncert gwiazdy wieczoru. Czerwone Gitary to grupa, którą znają wszyscy wielbiciele polskiej piosenki. Na przestrzeni lat skład zespołu zmieniał się, ale jego obecny trzon stanowi Jerzy Skrzypczyk, współzałożyciel grupy, który w czasie koncertu barwnie będzie opowiadał o historii i najważniejszych muzycznych wydarzeniach. Nie zabraknie zarówno starszych jak i nowych przebojów. Zabrzmią m.in. „Matura”, „Historia jednej znajomości”, „Nie zadzieraj nosa” czy „Senny szept”. Po koncercie ok. godz. 22 w niebo nad Fałkowem rozbłyśnie fajerwerkami.Chwilę później rozpocznie się zabawa taneczna z grupą Rekrut, która potrwa do północy. TYGODNIK jest patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz