Królowa Doda wystąpi w Radoszycach

flash Radoszyce

Doda będzie gwiazdą charytatywnego festynu „Radoszyczanie Dzieciom”, który już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Radoszycach. To jednak nie jedyna atrakcja. Pokazy kulinarne zaprezentuje Dariusz Gnatowski znany jako Boczek z serialu „Świat według Kiepskich”, a koncert zagra grupa EL of B.

W tym roku zmienia się lokalizacja gminnego festynu. Z placu targowego został przeniesiony na Gminny Stadion Sportowy. Impreza rozpocznie się już o godz. 14. Wtedy na scenie pojawią się dzieciaki ze szkół z terenu gminy Radoszyce, które zaprezentują się w specjalnych programach artystycznych. Na godz. 15.45 zaplanowano oficjalne otwarcie festynu i przemówienie zaproszonych gości. 15 minut później swój pokaz kulinarny rozpocznie Dariusz Gnatowski, aktor znany z roli Arnolda Boczka z serialu „Świat według Kiepskich” będzie przygotowywać kilka dań i o nich opowiadać. Kulinarna część imprezy odbywać będzie się w namiocie obok sceny głównej. Każdy chętny będzie mógł podglądać pracę aktora oraz towarzyszących mu kucharzy. Wiadomo już, że serwowane będą m.in. pomidory faszerowane z tuńczykiem, południowe leczo, zielony koktail, pasta z kurczakiem w szpinakowym. Co ważne potraw będzie można również spróbować, warto więc zająć sobie wcześniej miejsca odpowiednio blisko plenerowej kuchni. Dariusz Gnatowski będzie wracał na scenę główną jeszcze ok. godz. 17.30 i 18.40.

Konkursy i nagrody

Kulinarnie popisywać będą się również mieszkańcy gminy Radoszyce, którzy w sołeckich drużynach wystartują w konkursie gminnych stoisk. Początek prezentacji o godz. 16.20. Stawka będzie wysoka, bo zwycięskie sołectwo otrzyma aż pięć tysięcy złotych! Co ważne wszystkich potraw serwowanych na stoiskach będą mogli spróbować również uczestnicy festynu. Ok. godz. 16.50 rozpocznie się kolejny konkurs. O tytuł Mała Miss Gminy Radoszyce będą walczyć dziewczynki, które ocenią jurorzy na czele z Adą Sadowską, Miss Polski Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej. Wyniki zmagać zostaną ogłoszone o godz. 17.50. Ważne jest to, że rodzice będą mogli zgłaszać kandydatki do tytułu jeszcze przed rozpoczęciem konkursu. Na godz. 18.10 zaplanowano występ Koła Artystycznego Pod 10-tką prowadzonego przez Krystynę Lewandowską. Lokalnym estradowym akcentem będzie również występ Bożeny Zielińskiej.  O godz. 19.15 poznamy laureatów konkursu na gminne stoisko. Tuż po ogłoszeniu wyników czyli o godz. 19.30 rozpocznie się koncert zespołu EL of B. Elwira Sibiga i Bartek Gärtner, którzy świetnie radzą sobie w duecie, wystąpią z pełnym składem. Zabrzmią zarówno piosenki z płyty „Niedoskonała” jak i znane światowe przeboje w nowych aranżacjach. Nie zabraknie oczywiście piosenki „Znów sen o Tobie”. O godz. 20 wójt Michał Pękala wręczy grawertony Lider Promowania Gminy Radoszyce. Powędrują one do Pelagii Borowskiej, Michała Pronobisa, ks. Wojciecha Dobczyńskiego.

Królowa na scenie

O godz. 20.30 rozpocznie się wyczekiwany koncert. Na scenie pojawi się Doda, uznawana za królową polskiej sceny. Szykuje się wielkie show z efektami pirotechnicznymi, wielkimi ekranami z wizualizacjami oraz niespodziankami. Doda zaśpiewa swoje największe przeboje m.in. „Nie daj się”, „Szansę”, „Znak pokoju” czy „Riotkę”. Publiczność może więc szykować się na imponujący koncert przygotowany z dużym rozmachem, rzadko spotykanym na występach polskich wykonawców. Po koncercie ok. 22 poznamy laureatów loterii fantowej, a na finał o godz. 22.30 wystartuje dyskoteka pod gwiazdami, która zakończy się o północy. Najważniejszym przesłaniem imprezy będzie jej charytatywny wymiar. Dochód zostanie przeznaczony dla potrzebujących osób z terenu gminy Radoszyce. Trwać będzie loteria fantowa, a los będzie kosztować 10 zł. Patronem wydarzenia jest TYGODNIK.

Dodaj komentarz