Pomagają już od 15 lat

flash Radoszyce

Około 300 tys. zł w ciągu udało się uzbierać podczas charytatywnych festynów pod hasłem „Radoszyczanie dzieciom”, które od 15 lat organizowane są w Radoszycach. Najbliższy już w niedzielę 31 lipca na miejscowym stadionie.

Organizacja festynu „Radoszyczanie dzieciom” to pomysł, na który dokładnie 15 lat temu wpadli młodzi mieszkańcy gminy Radoszyce: Radosław Chwaściński, Małgorzata Basiak – Przyjemska, Maciej Cichacki. Impreza szybko się przyjęła i stała się pierwszym charytatywnym wydarzeniem organizowanym na taką skalę w powiecie koneckim. W kolejnych latach w organizację włączył się Urząd Gminy, który do dziś jest organizatorem imprezy. Od niemal 10 lat w organizacji uczestniczy wójt Michał Pękala. – Podczas tegorocznego jubileuszowego festynu będziemy gościć jego pomysłodawców, którym chcemy podziękować w szczególny sposób. Wyróżnień tego dnia będzie sporo, bo poznamy laureatki konkursu Mała Miss Gminy Radoszyce i uhonorujemy osoby, które promują naszą gminę. Grawertony Lider Promowania Gminy Radoszyce odbiorą pisarka Pelagia Borowska, rzeźbiarz Michał Pronobis i ks. Wojciech Dobczyński. O ich działaniach było głośno w ostatnim roku poza granicami gminy – mówi wójt Pękala.

 Dochód dla potrzebujących

Najważniejszy będzie charytatywny cel imprezy. Jak dotąd podsumowując zbiórki ze wszystkich edycji festynu udało się uzbierać ok. 300 tys. zł. Dochód został przeznaczony dla potrzebujących mieszkańców gminy Radoszyce. Zakupiono m.in. wyprawki szkolne dla dzieci z najuboższych rodzin, przyrządy medyczne, leki. To jednak nie wszystko. Znaczną część dofinansowań przeznaczono na leczenie sanatoryjne czy wsparcie zakupu przyrządów rehabilitacyjnych.W najbliższą niedzielę na publiczność czekać będzie loteria fantowa. Los będzie kosztować 10 zł, a wśród nagród głównych są m.in. telewizor, tablety, rower. Na cel koncertu przeznaczony będzie również dochód ze sprzedaży radoszyckiego specjału czyli kugla.

Doda pomaga

W akcję charytatywną włączyła się również gwiazda tegorocznego festynu Doda. – Rozmawialiśmy z menadżerem gwiazdy, wysłaliśmy mu odpowiednie dokumenty poświadczające naszą charytatywną działalność.W efekcie Doda zdecydowała się zagrać koncert za połowę swojej stawki, co oznacza, że za gwiazdę tej wielkości zapłacimy mniej niż np. w ostatnich latach – dodaje wójt Pękala. Oprócz Dody atrakcyjnie zapowiada się pokaz kulinarny Dariusza Gnatowskiego, znanego z roli Boczka w serialu „Świat według Kiepskich” oraz koncert zespołu EL of B. Szczegółowy program imprezy na stronie 21.

Dodaj komentarz