Ponad 20 tys. zł dla potrzebujących mieszkańców

flash Radoszyce

Tegoroczny festyn „Radoszyczanie Dzieciom” zostanie zapamiętany przede wszystkim ze względu na koncert Dody, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i na stadion na Lasku przyciągnął tłumy. Nie można zapominać jednak o charytatywnym wymiarze imprezy i dochodzie z niej, który zostanie przeznaczony dla potrzebujących mieszkańców gminy Radoszyce. Zebrano dokładnie 20, 580 zł.

Wielkie liczenie pieniędzy rozpoczęło się tuż po zakończeniu imprezy. Ogromnym powodzeniem cieszyły się dwa stoiska umieszczone pod gminnymi namiotami. Loterię jak co roku poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Radosze. Każdy chętny za 10 zł mógł kupić los i wygrać atrakcyjne przedmioty i talony na usługi ofiarowane głównie przez przedsiębiorców z terenu gminy Radoszyce. Niemal przez cały czas trwania loterii nie malała kolejka do stoiska ze szklanymi kulami wypełnionymi losami. Głównymi nagrodami były rower i tablety ufundowane przez Urząd Gminy. Ich losowanie odbyło się na scenie tuż po zakończeniu koncertu Dody.

Ważył ponad pół tony

Drugim charytatywnym stoiskiem, do którego prowadziła wielka kolejka było gminne stoisko z kuglem. Do jego przygotowania użyto ponad 450 kg ziemniaków i 120 kg mięsa! W pieczenie, ale również obieranie ziemniaków czy selekcjonowanie mięsa było zaangażowanych blisko 50 osób, głównie pracowników Urzędu Gminy na czele z Markiem Cieślakiem oraz ich rodzin i znajomych. Co ciekawe ziemniaki były obierane w kuchni gimnazjum, a kugiel do pieca trafił w miejscowej piekarni Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Za jego sprzedaż na stoisku odpowiadały urzędniczki na czele z Agnieszką Pikułą, kierowniczką wydziału odpowiadającego za promocję i unijne projekty. Jedna porcja kugla kosztowała 5 zł i trzeba przyznać, że była spora!

Sołeckie wsparcie

Całkowity dochód ze sprzedaży kugla jak i loterii zostanie przeznaczony na cel festynu. Do akcji włączyły się również sołectwa biorące udział w konkursie potraw lokalnych. Po przejściu komisji konkursowej pod przewodnictwem aktora Dariusza Gnatowskiego każdy chętny za wrzucając drobny datek mógł spróbować przysmaków przygotowywanych w Pakułach, Jakimowicach, Kapałowie i Mościskach Dużych. – Dziękuję serdecznie wszystkim za zaangażowanie się w pomaganie. Zebrana suma jest nieco większa niż rok temu, kiedy impreza trwała dwa dni. Mieszkańcy gminy Radoszyce po raz kolejny pokazali naszym gościom, że mamy wielkie serce. To dzięki temu będziemy mogli wspomóc potrzebujące osoby – mówi wójt Michał Pękala. Co ważne Stowarzyszenie „Radosze” już przyjmuje wnioski od osób niepełnosprawnych  o udzielenie pomocy finansowej na pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitacji. Wnioski należy składać do 26 sierpnia w Urzędzie Gminy w Radoszycach w pokoju 28.

Dodaj komentarz