Pożyczając na dowód przygotuj oświadczenie o dochodzie

Finanse

Pierwsze lata pożyczek na dowód w Polsce były dość intensywne, ale również chaotyczne. Początkowo pożyczano wszystkim, również zadłużonym z komornikami i osobom bez żadnych dochodów. Koszty były wysokie, a odsetki karne wręcz ogromne. Wraz z pojawieniem się nowych firm i zwiększającej się świadomości konsumentów i polityków, wzrosły wymagania stawiane klientom oraz weszły w życie przepisy ograniczające możliwości firm pożyczkowych w zakresie naliczanych kosztów za udzielane pożyczki.

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

Bez dochodu nie dostaniesz pożyczki tylko na dowód

Wielu pożyczkodawców zmieniło zasady dotyczące weryfikacji dochodów klientów. Pierwotnie dochody były często ignorowane. Obecnie stosunkowo niewiele firm nie sprawdza w żaden sposób dochodów klienta wnioskującego o pożyczkę bez zaświadczeń. Często spotykany jest obecnie wymóg wypełnienia w elektronicznym formularzu, będącym wnioskiem, okienka dotyczącego zarobków. W zależności od firmy, najczęściej uznawane dochody wynikają: z umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, świadczeń emerytalnych lub rentowych, alimentów, działalności gospodarczej, zasiłków. Przeważnie na dowód można pożyczyć mając zwykłe oświadczenie mówiące o posiadaniu dochodu. Bardziej wymagający pożyczkodawca poprosi dodatkowo o oficjalne zaświadczenie, wyciąg z konta bankowego czy kwit poświadczający rentę czy emeryturę.

Kolejne utrudnienia dla osób bez stałych dochodów

Zmiany na rynku pożyczek pozabankowych na wyżej wymienionych aspektach się nie kończą. Limit kosztów jaki został narzucony ustawowo, spowodował eliminację z oferty wielu instytucji pożyczkowych, przedłużenia terminu spłaty oraz rolowania pożyczki na dowód. Jest to spore utrudnienie dla osób, które nie posiadają stałego dochodu. Z uwagi na istniejące niebezpieczeństwo, że klient bez regularnych wpływów nie będzie zdolny uregulować płatności na rzecz zadłużenia w terminie, stosuje się wnikliwszą weryfikację. Naturalnie, część firm znalazła sposób na obejście sytuacji i wraz z zaprzyjaźnionymi firmami stosują refinansowanie pożyczki. Jednak pozostałe firmy nie wprowadziły do oferty takich możliwości. Koniecznym jest więc by klienci byli świadomi zmian w regulaminach instytucji pożyczkowych i zasad udzielania pożyczek na dowód osobisty z oświadczeniem dochodu.

Dodaj komentarz