Niefart motocyklistów

flash Paragraf

Motocyklista wyprzedał kolumnę samochodów po prawej stronie. Zderzył się z fiatem. Kierowcy nic się nie stało. Natomiast w Niekłaniu motorowerzysta podczas jazdy chwalił się ekwilibrystyką. W jego organizmie było 3 promile alkoholu.

Kierujący motocyklem romet 125, 22 – latek jechał drogą krajową K42. Przed nim poruszała się kolumna samochodów. W pewnym momencie motocyklista zaczął wyprzedzać. Nic dziwnego by w tym nie było, gdyby nie fakt, że wyprzedzał auta po prawej stronie. W pewnym momencie z przeciwka nadjechał fiat, który prowadził 24 –letni mężczyzna. Motor zderzył się z fiatem.

Przybyło pogotowie. Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał motocyklistę. Medycy udzielili mu jedynie pomocy doraźnej i zwolnili do domu – powiedział sierż. sztab. Tomasz Kruszyna, oficer prasowy KPP Końskie. I dodał, że w Niekłaniu Wielkim, tym razem motorowerem jechał 55 –latek. Policjantom wydawało się, że cyklista trzeźwy nie jest, bo to było widać po torze jazdy. Zatrzymali go. Zbadali alkomatem, który wykazał, że w organizmie 55 –latka było aż 3 promile alkoholu. I tym sposobem wyrobił sobie drogę do sądu, który orzeknie o jego winie i wymierzy karę.

Dodaj komentarz