Sześć osób rannych po karambolu

flash Paragraf

Prostą drogą między Sielpią, a Barakiem jechały za sobą toyota, mazda i hyundai. Kierujący mazdą zamierzał wyprzedzać toyotę, ale gdy zobaczył, że hyundai z dużą szybkością ich wyprzedza, zrezygnował z manewru i zjechał na swój pas. Kierowca hyundaia stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze i bokiem zderzył się z mazdą. Potrącone auto wpadło do lasu i uderzyło w drzewo. W wyniku potrącenia kierowca hyundaia i wszyscy jadący mazdą zostali ranni.

Drogą W728, ok. godz. 11.10  z Sielpi w kierunku baraku jechały: mazda prowadzona przez 43 –latka, toyota, którą kierowała 37 –latka i hyundai, za kierownicą którego siedział 39-latek – opowiada sierż. sztab.Tomasz Kruszyna, oficer prasowy koneckiej  policji.  – W pewnym momencie kierujący toyotą zaczyna wyprzedzać mazdę, wyjeżdża na lewy pas drogi. W tym momencie dostrzega, jak hyundai z dużą szybkością już zaczyna go wyprzedzać. Kierowca toyoty rezygnuje z wyprzedzania i błyskawicznie zjeżdża na swój pas ruchu. W tym momencie, kierowca hyundaia prawdopodobnie traci panowanie nad autem, zjeżdża na pobocze, bokiem uderza w mazdę, która wypada z drogi do lasu i uderza w drzewo. Z drogi wypada również hyundai.

Sześć osób rannych

Cztery minuty później do wypadku dojeżdża Jednostka Ratowniczo Gaśnicza dowodzona przez st.kpt. Michał Krzeszowskiego. Do pomocy JRG, która już pracuje przy wypadku przybywa OSP KSRG Miedzierza.

Kpt. Mariusz Czapelski, rzecznik prasowy KP PSP w Końskich mówi: – Nim strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, wszystkie osoby biorące udział w karambolu o własnych siłach opuściły pojazdy. Niemniej poszkodowani zostali: 39-letni  mężczyzna, kierowca hyundaia oraz jadący mazdą:  32 –letnia kobieta, 12 –letni chłopczyk i dziewczynki w wieku siedem lat  i rok. Strażacy udzielali poszkodowanym  pomocy przedmedycznej.

Do szpitala

Równolegle z tymi działaniami strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych autach, a w jednym zakręcili dopływ gazu LPG. Karetki pogotowia  odwiozły rannych do  szpitali kieleckich i koneckiego.

Ciężko ranna jest będąca w ciąży 32 – letnia kobieta, u której stwierdzono pęknięcie śledziony, 12 –latek ma złamaną rękę. Roczna dziewczyna przebywa na obserwacji, tylko siedmiolatka opuściła szpital – dodaje T. Kruszyna. – 39 – letniemu kierowcy hyundaia policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sprowadził niebezpieczeństwo na innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz