Obchodzili kamienne gody!

Fałków flash

Krystyna i Jan Nyzia z Czermna obchodzili wyjątkowy jubileusz. 70 lat temu złożyli przysięgę małżeńską i założyli rodzinę, która towarzyszyła im w tej niezwykłej chwili.

Jubilaci zostali zaproszeni do Urzędu Gminy w Fałkowie, by świętować tę zacną rocznicę. Witali ich wicewójt Zdzisław Skiba, Anna Pluta, przewodnicząca Rady Gminy, Danuty Leśniewicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.  Podczas spotkania zastępca wójta w imieniu władz samorządowych wręczył jubilatom piękny bukiet kwiatów oraz pamiątkowy, okolicznościowy grawerton. Nie zabrakło serdecznych życzeń zdrowia, pomyślności i wielu jeszcze pogodnych wspólnie przeżytych lat.

Mądrość i roztropność

Uroczystość minęła w sympatycznej atmosferze i była okazją do wspomnień. Krystyna i Jan Nyzia z nieskrywanym wzruszeniem, cofnęli się pamięcią do 22 sierpnia 1946 roku. Złożyli wtedy przysięgę przed ołtarzem. Małżonkowie zgodnie przyznają, że najważniejsza jest dla nich rodzina i podejmowanie starań o to, by wszyscy w niej dbali i wspierali się wzajemnie.  Jubilaci w swoim długim, pracowitym życiu kierują się mądrością, roztropnością, umiarkowaniem i miłością. Jak się dowiedzieliśmy przyświecają im słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się miłość, jeśli nie spotka się z miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa”.

Dodaj komentarz