Za szybko, po pijanemu i poza przepisami

flash Paragraf

Po koneckich drogach nadal jeżdżą pijani kierowcy. Inni nie mają praw jazdy, bo już im policjanci zabrali. Kolejni cisną na gaz tak, że przekraczają dozwolone prędkości i tracą „okładki”. Działania policjantów mają na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców, pasażerów i osób poruszających się pieszo po drogach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich na terenie powiatu sprawdzali trzeźwość kierowców, jak też czy nie prowadzą samochodów będąc po zażyciu substancji odurzających. Ponadto zwracali między innymi na nieprawidłowe zachowania na drodze w relacji pieszy- kierujący, kierujący-pieszy.

Nietrzeźwi

Sierżant sztabowy Tomasz Kruszyna, oficer prasowy koneckich policjantów powiedział nam o policyjnych akcjach, które mają na celu poprawienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Na różnych drogach powiatu  sprawdzali trzeźwość kierowców. Skontrolowali 700 kierujących. W Wyszynie Rudzkiej zatrzymali 53–letniego  kierującego volkswagenem. W jego organizmie było  ponad pół promila alkoholu. Natomiast w Starej Kuźnicy 56 -latek jechał motorowerem. Stwierdzili prawie promil. Na Alei Solidarności w Końskich prowadzący BMW 30 –latek miał 2,5 promila alkoholu.  Zaś 18–latek jadący oplem przez Brzeźnicę 1,5 promila. W Smykowie policjanci zatrzymali 35–latka, który od stycznia tego roku przez trzy lata nie powinien wsiadać za kierownicę, bo sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów.  Policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za kierowanie  autami pod wpływem alkoholu. O ich losach wypowie się sąd.

Jak błyskawica

Jak błyskawice mknęły samochody przez Wyszynę Rudzką i Smyków. W Wyszynie miał  119 km/godzinę, a Smykowie aż 120km/ godzinę. Szybcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Funkcjonariusze  ujawnili aż 22 pieszych, którzy nie korzystali z drogi w sposób zgodny z przepisami. Najczęstszym przewinieniem pieszych jest przekraczanie drogi w poprzek, poza miejscami oznakowanymi.  Kierowcom przypominali, że to jednak pieszym ma pierwszeństwo przejścia przed ulicę w miejscach do tego wyznaczonych. Zwracali też uwagę na bezpieczeństwie kierujących i osób przewożonych w pojazdach.

W pasach i na pasach

Niezapięte pasy bezpieczeństwa oraz brak fotelików  to nadal częsty widok na naszych drogach. Policjanci na 78 skontrolowane pojazdy ujawnili 33 wykroczenia, a 20 z nich polegało właśnie na niekorzystaniu z pasów przez kierującego pojazdem. Pamiętajmy,  aby  korzystać  z pasów  nie tylko tych w samochodzie ale również tych zlokalizowanych „wymalowanych” na jezdni zagwarantuje większe bezpieczeństwo użytkownikom ruchu drogowego – podkreśla Tomasz Kruszyna.

Dodaj komentarz