50 załóg na wielkim rajdzie

flash Końskie

Przez miniony weekend w Stąporkowie i okolicach było głośno za sprawą VI Rundy Money Well Investment Kager Super Rally. Na imprezę motoryzacyjną zjechali kierowcy z różnych części Polski.

To pierwsze takie wydarzenie w gminie Stąporków. Już od piątku zaczęły się tam zjeżdżać ekipy, by zarejestrować się w sztabie imprezy, którym przez trzy dni był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Na placu wokół amfiteatru wszyscy chętni mogli oglądać pojazdy, rozmawiać z ich kierowcami, ale również udać się w przejażdżkę. Pomysłodawcą organizacji Super Rally w Stąporkowie jest Arkadiusz Szcześniak, stąporkowianin związany z branżą motoryzacyjną. – Uczestniczyłem w poprzednich edycjach Super Rally i pomyślałem, że warto byłoby tak prestiżowe wydarzenie zaprosić do naszego miasta. Początkowo ta runda miała odbywać się gdzie indziej, udało się jednak i możemy się z tego cieszyć – mówi Arkadiusz Szcześniak, który w rajdzie startował w swoim can amie. – To wydarzenie, które daje nam realną promocję gminy wśród osób z całego kraju, którzy szukają podobnych miejsc, bo taki sport wymaga odpowiednich warunków, które u nas są znakomite – mówi burmistrz Dorota Łukomska.

 Przez dwa dni

W piątkowy wieczór ekipy ruszyły na objazd trasy, którą pokonywali w sobotę i niedzielę. Jak informował Igor Kurkowski, jeden z organizatorów Super Rally. Trasa liczyła 40 km, w sobotę przejechano ją trzykrotnie, a w niedzielę dwukrotnie. W większości wiodła ona przez tereny leśne wokół Niekłania Wielkiego i Mokrej, które były trudno dostępne dla publiczności. Najbardziej odkryty odcinek znajdował się na łąkach w okolicach Mokrej. W imprezie pojechały motocykle, dwie klasy quadów, pojazdy ssv oraz cztery kategorie samochodów dwie klasy sport i super sport oraz tracki. Wielki finał połączony z wręczeniem nagród dla naszych ekip odbył się w niedzielne popołudnie w stąporkowskim amfiteatrze. Gościem specjalnym był Adrian Bernat, mistrz Europy, wicemistrz Polski w kategorii quadów

Dodaj komentarz