50 lat temu powiedzieli sobie „tak”

flash Gowarczów

11 par z gminy Gowarczów świętowało Złote Gody. Zgodnie z tradycją jubilaci otrzymali medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Andrzeja Dudę, prezydenta RP.

To cykliczna uroczystość, która w gminie Gowarczów odbywa się raz w roku. Podczas tegorocznego spotkania zorganizowanego w remizie OSP w Gowarczowie spotkało się 11 małżeństw, które przysięgę małżeńską składały sobie dokładnie 50 lat temu. Okazja była więc wspaniała, by wraz z bliskimi świętować jubileusz w większym gronie. Tym bardziej, że dla wszystkich przygotowano specjalne wyróżnienia czyli medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Andrzeja Dudę, prezydenta RP. Gospodarzami uroczystości byli  Joanna Dołowska, kierownik gowarczowskiego Urzędu Stanu Cywilnego i wójt Stanisław Pacocha, który dekorował wszystkie pary medalami. Co ciekawe wśród jubilatów znaleźli się teściowie włodarza oraz Agata i Artur Mączyńscy. Pani Agata jest doskonale znana w gminie. Przez wiele lat była kierownikiem USC i udzielała ślubów mieszkańcom swojej gminy, uczestniczyła również w małżeńskich jubileuszach, teraz wraz z małżonkiem sama dostąpiła tego miłego zaszczytu. W części artystycznej przygotowanej przez młodzież pod kierunkiem Piotra Zaborowskiego, instruktora Centrum Kultury. Wystąpili Weronika Drózdż,Wiktoria Dobosz, Rafał Sak. Później był już czas na poczęstunek i wspólną zabawę taneczną jak na jubileusz przystało.

Obchodzili Złote Gody

Teresa i Zenon Głowińscy – Kupimierz, Irena i Jerzy Kądziela – Borowiec, Ewa i Edward Malczewscy – Kurzacze, Agata i Andrzej Mączyńscy- Gowarczów, Marianna i Roman Olszewscy – Gowarczów, Jadwiga i Tadeusz Pietrowscy – Kupimierz, Krystyna i Stanisław Stańczykowie – Korytków, Lucyna i Stanisław Urbańczykowie – Skrzyszów, Bogumiła i Zdzisław Kamoda – Giełzów, Julianna i Leszek Petrusiewicz – Gowarczów, Marianna Trojanowska-Galant i Lech Galant- Ruda Białaczowska

 

Dodaj komentarz