Tygodniowy małżeński wyjazd w góry na narty? Ochrona już od 45 zł!

Finanse

Od wielu lat marzysz o wyjeździe ze swoim współmałżonkiem na narty? Zanim wybierzesz się tam osobiście, zastanów się, jakiego zabezpieczenia potrzebujesz, aby nie martwić się niespodziewanymi wypadkami. Zwłaszcza, gdy cały wyjazd masz w planach spędzić przede wszystkim na stoku, oddając się białemu szaleństwu. Dla zapalonych narciarzy wyjazd w większe i lepiej przygotowane do uprawiania takiego sportu góry, jak np. Alpy, jest wymarzoną i wyczekaną podróżą. Wiele osób, ucieszonych perspektywą wyjazdu, uważa, że fakt, iż dany kraj jest w Unii Europejskiej, wystarczy w razie nieprzewidzianych wypadków. Sprawa przedstawia się jednak nieco inaczej.
Kiedy warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu?
Ubezpieczenie turystyczne w niewielkim zakresie oferuje zwykle biuro podróży, ponieważ wynika to z jego ustawowego obowiązku w ramach prowadzonej działalności. Warto jednak mieć na uwadze, że ubezpieczenie takie jest zwykle najbardziej podstawową ofertą, która często nie obejmuje zarówno większych kosztów leczenia czy wykonania akcji ratowniczej, jak również i transportu medycznego. Co więcej, warunki udzielania ubezpieczenia mogą być okrojone tak, że nie uda ci się z niego skorzystać w razie wypadku. Karta EKUZ, choć pozwala na kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, to nie obejmuje zwykle leczenia bardziej zaawansowanego. Z tego powodu dodatkowe ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne, jeśli wyjeżdżasz na aktywny urlop, który sam z siebie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem kontuzji. A zdecydowanie takim wyjazdem jest urlop spędzony na nartach.
Co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie?
Jeśli oferty ubezpieczenia porównasz w Rankomat.pl, to z łatwością stwierdzisz, ze za najbardziej podstawową ofertę ochrony zapłacisz tylko ok. 45 zł za dwie osoby, i to przy wyjeździe na tydzień do Austrii na narty lub snowboard! Przy tak niewielkiej kwocie składki zabezpieczenie jest bardzo duże, bo obejmuje przede wszystkim pokrycie kosztów akcji ratowniczej do 200 000 zł. Również koszty leczenia pokrywane są z tej kwoty, niezależnie od tego, czy korzystasz z pomocy ambulatoryjnej, czy z uwagi na poważniejsze obrażenia wymagasz hospitalizacji. Jeśli przypadkowo przydarzy ci się kontuzja na tyle poważna, że zostaniesz unieruchomiony i do kraju będziesz mógł powrócić jedynie transportem medycznym, ubezpieczenie turystyczne pokryje jego koszt w ramach gwarantowanej kwoty. Taka oferta obejmuje również ubezpieczenie NNW do 20 tysięcy złotych. Bardzo istotne jest ubezpieczenie w opcji dla aktywnych, czyli takie, którego warunki obejmują uprawiany sport. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w razie wypadku podczas jazdy na stoku zostanie ci udzielona pomoc specjalistyczna z pokryciem kosztów przez ubezpieczyciela.
Jak widać, korzyści z wykupienia dodatkowego ubezpieczenia podróżnego są bardzo duże. Dziś dodatkowo kupisz ubezpieczenie turystyczne przez internet, nie musząc samodzielnie fatygować się do siedziby ubezpieczyciela czy agenta, za to mogąc wygodnie porównać różne oferty dostępne na rynku.

Dodaj komentarz