Szlachetna Paczka dla 52 rodzin

flash Radoszyce

Miniony weekend był niezwykły na 52 rodzin z gmin Radoszyce i Smyków. To do nich trafiły prezenty od darczyńców w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

Po raz pierwszy Szlachetna Paczka zagościła w gminie Radoszyce. Wymagało to wielkiego zaangażowania wolontariuszy, którzy po prostu chcieli dać coś innym. – Wiedziałam, że będziemy mogli pomóc, ale skala dobra, jaką mogliśmy zobaczyć była po prostu ogromna. Nie byłoby to możliwe bez naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy dotarli do potrzebujących rodzin i zachęcili ich do tego, by skorzystali z pomocy – opowiada Ewelina Wójcikowska, koordynatorka Szlachetnej Paczki w rejonie. – Dotarliśmy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Bardzo wszystkim dziękuję za ogromne zaangażowanie – dodaje. Paczki w miniony weekend trafiły do wszystkich 52 zgłoszonych rodzin. W pomoc zaangażowało się ponad 30 darczyńców. Były to zarówno osoby prywatne, jak i pracownicy firm czy uczniowie i nauczyciele ze szkół.  Wśród nich byli zarówno mieszkańcy powiatu koneckiego jak i osoby z Krakowa, Gliwic, Piotrkowa Trybunalskiego czy Warszawy.

 Kolędowanie z wolontariuszami

Liderami poszczególnych zespołów w gminach Radoszyce i Smyków były Ewelina Kowalewska oraz Marta Mularczyk.  Na sukces pracowało 22 wolontariuszy, którzy w miniony weekend rozwieźli paczki. Były nich m.in. żywność, artykuły chemiczne, zabawki, przybory szkolne, sprzęt AGD, a nawet upragniony podnośnik dla osoby niepełnosprawnej. Prezenty otrzymali w miniony weekend nazywany również Weekendem Cudów. Wielki finał radoszyckiej Szlachetnej Paczki był też świętem w gminie Radoszyce. – Otrzymaliśmy wsparcie od wójta Michała Pękali, który udostępnił nam halę sportową na nasz magazyn. To tu spływały wielkie prezenty – opowiada Ewelina Wójcikowska. W minioną niedzielę w hali sportowej wszyscy chętni mogli spotkać się z wolontariuszami w czasie specjalnego koncertu. Przed publicznością w głównie świątecznym repertuarze wystąpili uczniowie podstawówki i gimnazjum w Radoszycach oraz podstawówki w Grodzisku.

Nasi wolontariusze Szlachetnej Paczki:

Ewelina Kowalewska, Anna Błotnicka, Zbigniew Kuligowski, Agnieszka Kuligowska, Monika Trzcińska, Damian Rozmus, Iwona Stokłosińska, Lidia Wydra, Agnieszka Zawrzykraj, Mateusz Kuleta, Janusz Rybak, Marta Mularczyk, Katarzyna Górska, Martyna Trawińska, Karol Kowalczyk, Sylwia Kowalewska, Paweł Młynarski, Agnieszka Kastarynda, Agata Binkowska, Krystian Wydra, Paulina Kowalska, Albert Piec

 

Dodaj komentarz