Międzypokoleniowe świętowanie w Nieświniu

Oświata

Tradycje szkolnictwa sięgają w podkoneckim Nieświniu już 98 lat. W tym roku mija 50 lat od kiedy szkoła funkcjonuje w obecnym budynku. Taka okazja została uczczona w wyjątkowy sposób. W minioną sobotę w świętowaniu udział wzięło wielu przyjaciół placówki. Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w miejscowym w kościele, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Nowak. Później już wszyscy zostali zaproszeni do szkoły, gdzie gości witała dyrektor Agata Zielińska. Oficjalną część rozpoczęło odsłonięcie tablicy pamiątkowej, której fundatorem jest Adam Wróbel, absolwent szkoły.

Wzruszające wystąpienia

Sala gimnastyczna z trudem pomieściła wszystkich chętnych do uczestniczenia w wydarzeniu. Zaproszeni goście pospieszyli z najlepszymi życzeniami. Wśród nich znaleźli się m.in. samorządowcy: Marcin Piętak, doradca wojewody świętokrzyskiego, wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński, Marcin Zieliński, Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu. Brawami na stojąco wszyscy powitali byłe dyrektorki: Krystynę Gałązkę, Zofię Szcześniak, Krystynę Pasek oraz Zofię Szpoton, reprezentującą męża, byłego dyrektora Jana Szpotona. Panie nie tylko składały życzenia, ale również z sentymentem wspomniały. Podobało się również wystąpienie Roberta Karbownika, żołnierza misji pokojowej, absolwenta szkoły, który mówił o szczególnej roli nauczycieli w kształtowaniu pokoju.  Co ciekawe wszyscy przemawiający goście otrzymywali wyjątkowe pamiątkowe prezenty czyli kubki ze wizerunkiem szkoły.

Młodzi i starsi

Na wyróżnienie zasługuje program artystyczny. Wystąpili w nim zarówno uczniowie, nauczyciele jak i dorośli absolwenci: Izabela Lis, Damian Piwowarczyk, Kinga Kot, Bunio Bukowiecki, Agata Zielińska, Agata Wąsik, Renata Chłopek, Aneta Ferens, Bogumiła Lewandowska, Edyta Szustka, Artur Dajer, Jacek Dajer, Andrzej Dunajski, Robert Balcerak, Adam Wróbel, Tomasz Szcześniak, Daniel Wąsik, Marcin Wróbel. Ogromnymi brawami nagrodzono dawne harcerki, które w zespołach Mrówki Bigbitówki i Wiolinki odnosiły sukcesy oraz muzyków na czele z braćmi Dajerami tworzącymi jeden z najbardziej znanych zespołów weselnych w powiecie koneckim.  Na scenie zaprezentowali się również obecni uczniowie oraz przedszkolaki, które urzekały układem choreograficznym przygotowanym do piosenki Abby.

Tort dla wszystkich

Programowi artystycznemu „Jubileuszowa Księga Wspomnień”, za który odpowiadały panie: Barbara Kowalczyk, Izabela Obratańska, Katarzyna Milerowicz, Justyna Kołodziejczyk, Katarzyna Opala, Joanna Szewczyk – Kędzior towarzyszyła prezentacja multimedialna z archiwaliami przygotowana przez Martę Chmurę i Rafała Skworona.   Po zakończeniu części oficjalnej pokrojono jubileuszowy tort. Goście mogli obejrzeć okolicznościową wystawę „50 lat w obiektywie”, którą opracowała Iwona Kmiecik. Fundatorem uroczystości był absolwent szkoły Lech Wróbel.

 

 

 

 

Dodaj komentarz