Spotkanie Noworoczne: Wyróżnienia i dziecięca energia

Oświata

Niemal trzy godziny trwało Spotkanie Noworoczne, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak co roku zjechali na nie samorządowcy z każdej gminy powiatu koneckiego. Nie zabrakło burmistrzów, wójtów, radnych, dyrektorów różnych instytucji oraz zaproszonych gości, a wśród nich m.in. marszałka Adama Jarubasa i  wicewojewody Andrzeja Bętkowskiego. Gospodarz spotkania starosta Bogdan Soboń podkreślał przede wszystkim dokonania Starostwa Powiatowego w minionym roku. Najbardziej dumny był z trwającej właśnie termomodernizacji budynku ZSP nr 1. O tym, że prace przy wartej 7 mln zł inwestycji, są mocno zaawansowane mogli przekonać się wszyscy obecni na uroczystości, bo z okien można było zobaczyć pracujących członków ekipy remontowej. Starosta wspominał również o współpracy z gminami przy remontach dróg powiatowych czy wydarzeniu, jakim były ubiegłoroczne Dożynki Wojewódzkie zorganizowane w Końskich. Słów uznania dla samorządowców nie szczędzili również goście. Wicewojewoda Bętkowski podkreślał zasługi ekipy rządu, które wprowadziła program 500 +, a marszałek Jarubas chwalił osiągnięcia uczniów II LO, dzięki którym już w kwietniu w Końskich odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna.

Po raz pierwszy

Powodów do pochwał i gratulacji tego wieczoru było więcej. Po raz pierwszy w czasie Spotkania Noworocznego wręczono okoliczne wyróżnienia dla osób, które w minionym roku zasłynęły nie tylko na arenie powiatowej. Pomysłodawczynią wyróżnień jest Dorota Duda, członkini Zarządu Powiatu, która w wyborze bazowała głównie na medialnych informacjach odnotowujących najważniejsze wydarzenia, sukcesy i inicjatywy promujące powiat konecki. Pamiątkowe wyróżnienia oprawione w ramki otrzymali: rzeźbiarz Michał Pronobis, Tadeusz Czarnecki – twórca Galerii Biłasówka, trener sztuk walk Marcin Kij, szkółka PGE Skra Bełchatów w Radoszycach, twórczynie koneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Grażyna Chwałek, Jolanta Rydzewska, Teresa Dunajska, wybitni młodzi matematycy: Maciej Dziuba, Piotr Ambroszczyk, Adam Sosnowski – właściciel firmy Ekomiar, Tomasz Michalski – twórca firmy Polstar, zespoły Hash Cookie, Królewiaczki, Chór im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego pod kierunkiem Marka Samsonowskiego.

Brawa dla Królewiaczków

Spotkanie z wprawą godną profesjonalnych konferansjerów poprowadzili Beata Jakubowska, dyrektor ZSP nr 1 oraz Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia koneckiego starostwa. W części artystycznej montaż słowno muzyczny przedstawiła młodzież z ZSP nr 1, zaśpiewał Chór im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego z kolegiaty św. Mikołaja w Końskich, ale największa brawa i owacje na stojąco przypadły rewelacyjnym dzieciakom z zespołu Królewiaczki. Reprezentacja gminy Smyków wprost szturmem zdobyła serca publiczności, która wywołała ich na nieplanowany bis. Ogromne brawa należą się opiekunkom artystycznym Dorocie Kołodziejczyk i Agnieszce Nowackiej, które prowadzą najlepszy dziecięcy zespół inspirowanym muzyką ludową w województwie świętokrzyskim. Po oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez poszczególne gminy. Okazało się, że największym powodzeniem cieszył się radoszycki kugiel, który ze stołów zniknął w ciągu zaledwie kilku minut!

Tak znane panie prezentowały się na ściance podczas Spotkania Noworocznego

 

Dodaj komentarz