W Przyłogach królują bilard i tenis stołowy

Rozmaitości

Ferie na sportowo – akcja „Trzymaj Formę” w świetlicy w Przyłogach cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży.

Tenis stołowy i bilard to dyscypliny cieszące się dużym powodzeniem na tym terenie. Corocznie w okresie ferii zimowych rozgrywane są tego typu zawody. – Bilard to dyscyplina, w której zawodnicy UKS Przyłogi osiągają znakomite wyniki w Świętokrzyskiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej. Mamy dwie zawodniczki, które startowały w finale Mistrzostwach Polski juniorek. Ola Dzięcioł zdobyła brązowy medal, młodsza Wiktoria Kos rok temu uplasowała się na piątej pozycji – mówi Jerzy Duda, współorganizator akcji.

Trzy dni zmagań

Trzydniowe zawody organizowane w ramach akcji integracyjnych i poprawiających umiejętności gry, odbyły się w świetlicy w Przyłogach. – To doskonały sprawdzian przed nowym sezonem rozgrywek bilardowych oraz przed zawodami powiatowymi w tenisie stołowym – dodaje Duda. W turniejach wystartowało ponad 50 zawodniczek i zawodników z terenu gminy Smyków. Organizatorami zawodów byli: Jerzy Duda, nauczyciel z Zespołu Szkół w Miedzierzy oraz Nina Kornecka, kierowniczka świetlicy w Przyłogach.

Nagrodzili najlepszych

Nagrody w postaci pucharów, medali i dyplomów ufundował Urząd Gminy w Smykowie, a wręczali je Nina Kornecka oraz Dariusz Janus, przewodniczący Rady Gminy w Smykowie. – Słowa podziękowania za pomoc w realizacji programu sportowego dla dzieci i młodzieży w okresie Ferii dla wójta gminy Józefa Śliza, Sylwii Dulewicz, inspektor oświaty i wychowania oraz Mirosława Lachowskiego, pracownika Urzędu Gminy Smyków. Akcja „Trzymaj Formę” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Cel zorganizowanych zawodów został osiągnięty – informuje Jerzy Duda.

Organizatorami oraz sędziami bogatego programu sportowego dla dzieci i młodzieży w ramach całej akcji „Trzymaj Formę” byli Sylwia Blaszyńska oraz Jerzy Duda, nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Miedzierzy.

Tenis stołowy

Dziewczęta: 1. Łucja Kołodziejczyk (Smyków), 2. Magdalena Mogielska, 3. Wiktoria Kos, 4. Marcelina Kuśmierczyk, 5. Oliwia Kornecka, 6. Julia Mogielska (wszystkie Przyłogi)

Chłopcy (gimnazjum): 1. Krystian Stachera (Adamów), 2. Paweł Kos (Przyłogi), 3. Wiktor Witkowski (Przyłogi), 4. Dawid Gaweł (Królewiec)

Chłopcy (gimnazjum i starsi): 1. Krystian Stachera (Adamów), 2. Sebastian Duda, 3. Hubert Zielonka, 4. Paweł Kos (wszyscy Przyłogi)

Bilard – odmiana 8 bil

Dziewczęta: 1. Magdalena Mogielska, 2. Wiktoria Kos, 3. Marcelina Kuśmierczyk, 4. Julia Mogielska (wszystkie Przyłogi)

Chłopcy (gimnazjum): 1. Wiktor Witkowski, 2. Dawid Gaweł, 3. Kacper Adach (Trawniki), 4. Hubert Kolodziejczyk

Chłopcy (gimnazjum i starsi): 1. Dawid Gaweł, 2. Hubert Zielonka, 3. Marcin Banasik, 4. Wiktor Witkowski

Dodaj komentarz