Takiego balu mogą nam zazdrościć w całym województwie!

flash Smyków

Wspaniała zabawa, emocjonujące licytacje, niepowtarzalna atmosfera i mnóstwo niespodzianek z tańcem na rurze na czele. Za nami bardzo udany VI Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszeni Przyjaciół Gminy Smyków.

W ciągu sześciu lat paniom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Smyków udało się stworzyć wydarzenie, które stało się najważniejszym charytatywnym balem w powiecie koneckim i zyskało markę w województwie świętokrzyskim. Świadczyć o tym może bez cienia fałszywej skromności sobotnia, tegoroczna edycja. Już po raz czwarty, w sześcioletniej historii, bal odbył się w gościnnych wnętrzach Villa Roma w Miedzierzy, którą udostępnili Stanisława i Roman Pawelcowie. Tradycyjnie już wszystkich gości witały panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Smyków: prezes Danuta Jarek z Małgorzatą Szustak i Agnieszką Kastarydną, która przygotowała słynną już cytrynówkę proponowaną jako powitalny drink każdemu gościowi.  Zaproszenie przyjęło aż 160 osób, które przyjechały do Miedzierzy, by świetnie się bawić, ale i pomagać. Przez cały wieczór można próbować pysznych dań serwowanych przez Sławomira Salagierskiego, szefa kuchni z pomocą jego ekipy. Serwowano m.in. kaczkę faszerowaną, pierogi, żeberka, barszczyk i cepeliny.

 Najciekawsze licytacje

Pomiędzy taneczną zabawą, której rytm nadawał zespół Max w składzie: Anna Żelazko, Zbigniew Kastarynda, Maciej Kastarynda, Piotr Saczuk odbywały się licytacje. Z wprawą i wdziękiem poprowadziła je Agnieszka Kastarynda.  Hitem okazała się licytacja wyposażenia łazienki łącznie z glazurą i projektem, którą podarowała Grażyna Ludwikowska-Barcic, prezes  Ceramika Style II. Za 1600 zł cały zestaw zakupiła Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Za wczasy w Grecji w hotelu Apolonia w Olimpic Beach Józef Wesołowski zapłacił 1500 zł, po czym oddał zaproszenie do ponownej licytacji.  Top najdroższych licytacji zamyka również łazienkowa glazura, którą za 1300 zł zakupił Arkadiusz Bąk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. W licytacjach aktywnie uczestniczyli również  Wiesława i Stanisław Dróżdż, Bernadeta i Stanisław Zbrogowie, Małgorzata Szustak.  Pod młotek poszło wiele ciekawych przedmiotów m.in. koszulka bramkarza Mateusza Korneckiego, pochodzącego z Matyniowa,obrazy haftowane własnoręcznie przez Agnieszkę Grabarczyk, a oprawione przez Roberta Kaczmarczyka i Łukasza Śliwę oraz betonowy grill od Sylwestra Sobonia, który wylicytował za 800 zł Andrzej Stępień. Łącznie ze wszystkich licytacji uzyskano 27700 zł. Nie jest to jednak ostateczna kwota z balu, bo ta będzie znana pod koniec tygodnia, kiedy podliczone zostaną wszystkie pieniądze. Co ważne dochód z tegorocznej imprezy trafi na konto dwóch chorych chłopców Mateusza i Dawida z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację

 Artystyczne niespodzianki

Tak jak co roku nie zabrakło balowych niespodzianek. Dla wszystkich wystąpiły panie z Kabaretu Agentki 007 ze Skalbmierza, które w kilku wejściach do łez bawiły publiczność. Wielkim zaskoczeniem był występ Mażoretek Aplauz z Krasocina. Dziewczęta zaskakiwały synchronicznymi pokazami i strojami, tym bardziej że prezentacja należała do nietypowych, bo zwykle mażoretki można zwykle oglądać na imprezach plenerowych. Owacyjnie przyjęto Martę Jandę, znaną w województwie tancerkę Pole Dance czyli tańca na rurze. Zmysłowy pokaz, któremu towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka i efekty dymne bardzo podobał uczestnikom balu, którzy nagrodzili artystkę ogromnymi brawami. Miłym akcentem był również dziecięcy występ Filipa Jarząbka, który  zatańczył i zagrał na flecie. Co ważne wszyscy artyści wystąpili na balu za darmo!

Dodaj komentarz