Nagrany na gorącym uczynku

flash Paragraf

Do Komendy Powiatowej Policji w Końskich zgłosił się kierownik jednego z koneckich przedsiębiorstw, który poinformował, że jeden z pracowników wykrada różne rzeczy z magazynu. Na potwierdzenie swoich słów zaprezentował film z kamery, która nagrała złodziejskie poczynanie pracownika.

W jednej z koneckich firm, która zajmuje się produkcją z żeliwa,  z magazynu znikały różne  części i rzeczy niezbyt dużych rozmiarów. Zwłaszcza takie, które z łatwością można ukryć w kieszeni, teczce. Kierownik tego działu nie złapał nikogo za rękę, choć zapasy znikały. W magazynie zamontował kamerę. Wreszcie stało się, kamera nagrała cały przebieg uszczuplania zasobów.

Wszystko widać

Z takim materiałem wraz z doniesieniem o kradzieży pojawił się w komendzie policji w Końskich – opowiada sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów. –  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zostali zaalarmowani, że jeden z pracowników firmy ukradł tarcze szlifierskie,  specjalny klej i podkład  do lepiszcza. Składający doniesienie kierownik z firmy przedstawił kalkulację, że  wartość skradzionego mienia wynosi 350 zł. Na filmie doskonale było widać, jak mężczyzna „własnymi” kluczami, które prawdopodobnie nielegalnie posiadał, dostał się do magazynu, a następnie do szaf skąd ukradł tarcze szlifierskie i klej.

Przed sądem

Policjanci udali się do domu, gdzie to mieszka bohater filmu nakręconego w fabryce, 47 –letni mężczyzna. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli część przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Ustalili, że podobnej kradzieży  mężczyzna  dokonał  dwa tygodnie wcześniej. Za kradzieże odpowie w sądzie.

Dodaj komentarz