Lewica rozpoczęła przygotowania do wyborów

flash Końskie

Nie wiesz, co robić kiedy znajdziesz policyjne dokumenty w swoim mieszkaniu? Najlepiej je zniszcz lub spal. O taki, absurdalny wniosek można pokusić, w oparciu o sprawę mieszkanki powiatu starachowickiego. Była żona funkcjonariusza Komisariatu Policji w Brodach, kiedy w czerwcu 2016 r. w domu odnalazła kilkaset stron akt, postanowiła je przekazać do jednostki nadrzędnej. Dziś wraz z 21-letnim synem z tego tytułu mają kłopoty.

Zgodnie z tradycją działacze i sympatycy koneckiego SLD spotkali się na początku roku, by rozmawiać o planach na przyszłość. Okazuje się, że mimo tego, że lewica działa poza marginesem ogólnopolskiej polityki nie ostygł zapał to tego, by szykować się do powrotu na polityczną scenę. Broni na pewno składać nie zamierza koneckie SLD.

Przygotowanie w toku

– To czas, który jest potrzebny do wytyczenia sobie nowych zadań i planów działania na przyszłość, do której wstępem będą wybory samorządowe. Nie wiemy, czy wybory odbędą się w 2018 roku, czy może jeszcze w tym. Musimy być po prostu gotowi i zaproponować mieszkańcom naszego powiatu, taki program, który przekona ich do tego, że oddanie głosów na lewicę do najlepszy wybór – mówi Robert Plech, przewodniczący koneckiego SLD.  Wspierali go radny wojewódzki Sławomir Marczewski, radni gminni: Teresa Wilk, Regina Maciejczyk, Paweł Pisiałek oraz powiatowi Wiesław Skowron i Paweł Pękala. Nie zabrakło również nestorów lewicy: Adama Sosnowskiego i Henryka Popika. Nieoficjalnie wiadomo, że trwają już zaawansowane rozmowy związane z nadchodzącymi wyborami, a tworzone listy kandydatów mają zaskoczyć ich mocnymi pozycjami w swoich środowiskach.

Z udziałem gości

Gościem specjalnym spotkania, które odbyło się w Restauracji Leliwa był Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD, który opowiadał o sytuacji lewicy, ale i ogólnopolskiej polityki. Wiceprzewodniczący mówił o jego ocenie złej zmianie wprowadzanej przez Prawo  i Sprawiedliwość. Zaproszenie do Końskich przyjęli również świętokrzyscy działacze: Edyta Parandyk, sekretarz partii w województwie, Szymon Jarzyna, przewodniczący regionu kieleckiego Paweł Ramiączek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego SLD.

Dodaj komentarz