Pierwszy taki spacer po stąporkowskim parku

Stąporków

Takiego wydarzenia w powiecie koneckim jeszcze nie było. W niedzielne południe w stąporkowskim parku można było spotkać mentorów i liderki, którzy wzięli udział w I Spacerze Mentoringowym na Kielecczyźnie.

Oryginalną formę świętowania Dnia Kobiet przygotowała Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stąporkowie, która zaprosiła wszystkie aktywne panie na wspólny spacer. Nie było to jednak typowe rekreacyjne spacerowanie, ale część większej aktywizującej akcji. I Spacer Mentoringowy na Kielecczyźnie bezpośrednio nawiązywał do międzynarodowej akcji Global Mentoring Walk. Zasada spotkania była prosta: mentorzy czyli osoby, które osiągnęły sukces w swoich dziedzinach dzieliły się swoimi doświadczeniami z liderkami czyli kobietami, które są na początku swojej drogi związanej właśnie z dziedziną będącą specjalnością mentora.

 Mnóstwo ciekawych gości

Do Stąporkowa zaproszenie przyjęli: Piotr „Kuba” Kubowicz, bard krakowskiej Piwnicy pod Baranami, Karolina Wilczyńska-pisarka, autorka bestsellerowej sagi „Stacja Jagodno”, Jacek Klesyk-muzyk, Monika Kowalczyk-Kogut, dyrektor Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, Elwira Sibiga-wokalistka,Bartek Gärtner-muzyk, prowadzący Gärtner Rec Studio,Wojciech Pasek-prezes PTTK w Końskich, maratończyk, Marzena Michałowska-Kowalik-właścicielka Stajni Artystycznej Marcinków, Mariola Konieczna-właścicielka Marlla Med, Anna Jóźwik, właścicielka Agroturystyki Hana, Beata Kij-trenerka, właścicielka Brawler Fight Club Końskie, Agnieszka Woźniak, właścicielka Szkoły Językowej Smart, Izabela Woźniak-prezes Stowarzyszenia Społecznej Aktywności i Wspierania Edukacji „EduCo”, Maria Sałuda-kierownik zespołu Smarkowianki, Marzena Kądziela-dziennikarka, podróżniczka, Wojciech Purtak-redaktor naczelny TYGODNIKA.

 Nowe kontakty

Każdy z mentorów przez niemal godzinę spacerował po stąporkowskim parku z liderkami dobranymi na podstawie ich zainteresowań i pasji. I tak np. Piotr „Kuba” Kubowicz udzielał wskazówek wokalnych Dominice Deszczyńskiej, Wojciech Purtak opowiadał o fotografii prasowej maturzystce Natalii Łazarczyk, która na swoim koncie ma już debiutancką wystawę fotograficzną, Karolina Wilczyńska mówiła poetce Janinie Malickiej m.in. o współpracy z wydawnictwami. Po rozmowach w terenie spotkanie jeszcze długo trwało w kawiarni MGOKiS. Najważniejsze podczas wydarzenia było nawiązanie nowych kontaktów, ale również zarażenie liderek motywacją. Jak na razie nie zapadła decyzja dotycząca kontynuacji wydarzenia za rok, choć sądząc po jej bardzo udanej inauguracji możemy się tego spodziewać.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz