97 drużyn na trasie Rajdu Bab

Rozmaitości

Ponad 500 osób pojawiło się na trasie Rajdu Bab. Ta najpopularniejsza impreza dla piechurów odbyła się w tym roku już po raz 42! Wyłoniono najlepsze drużyny oraz przeprowadzono losowanie na Miss Rajdu.

Zainteresowanie Rajdem Bab nie słabnie od lat. Najlepszy przykład mieliśmy na to podczas tegorocznej edycji, kiedy na trasę wokół Końskich wyszło nieco ponad pół tysiąca osób! Impreza ma swoją długą tradycję, która ma się doskonale i kultywowana jest niezmiennie z jeszcze większym natężeniem.  Jak co roku w Rajdzie Bab liczyła się nie tylko dobra zabawa, ale również rywalizacja. Drużyny na punktach kontrolnych mogli sprawdzić się w specjalnych konkurencjach.   Można było się wykazać w skokach na skakance, znajomości nazw owoców, grze w karty, rzucie do celu, a także odgadywaniu postaci bajkowych. Konkurencje losowe pozwoliły na uzyskanie dodatkowych punktów, oczywiście tym, którzy mieli odrobinę szczęścia. Wędrówkę od punktu do punktu uatrakcyjniała drużynom wyjątkowo słoneczna pogoda.

 Przez Kornicę i Barycz

Trasa tegorocznego Rajdu Bab przebiegała z Końskich niebieskim szlakiem turystycznym w kierunku Górnego Młyna, następnie prowadziła przez las ścieżkami do Baryczy, Kornicy i znów do Końskich, do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, gdzie zorganizowano metę. Na terenie blisko szkoły na rajdowiczów czekało ognisko, nad którym czuwał Tadeusz Śliwak. W budynku szkoły trwało wielkie podliczanie punktów, bowiem okazało się, że w rywalizacji wzięło udział 97 drużyn. Panie odbierały też słodki poczęstunek, można było też sprawdzić czy miało się szczęście w losowaniu drobnych nagród i upominków.

Najlepsi z „Technikum”

Podczas podsumowania, które poprowadził Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie nagrodzono najlepsze drużyny. Na pierwszym miejscu po podliczeniu punktów znalazła się drużyna nr 38 z ZSP nr 1 w Końskich, druga była ekipa nr 79 z Gimnazjum nr 1 w Końskich, a trzecia drużyna nr 58 SKTK przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie.  Wyróżniono również siedem pozostałych drużyn. Wszystkie otrzymały nagrody rzeczowe oraz wydawnictwa o tematyce turystycznej, a pierwsze trzy także medale, a zwycięska drużyna także puchar i pamiątkowe statuetki. Tradycyjnie wybrano też Miss Rajdu. Zaszczytny tytuł w drodze losowania przypadł Reginie Zajączkowskiej.

 

 

 

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz