Kobiety dla kobiet ze sportowym przesłaniem

0
0

Spotkanie dla aktywnych pań z okazji Dnia Kobiet odbyło się w hali sportowej w Fałkowie. Można było wziąć udział nie tylko w szalonej zumbie, ale również porozmawiać o diecie czy wygrać atrakcyjne nagrody w loterii.

Inaczej niż w innych gminach świętowano Dzień Kobiet w Fałkowie. W miejscowej hali sportowej spotkały się mieszkanki gminy, którym bliska jest aktywność fizyczna. Organizatorką wydarzenia pod hasłem „Kobiety dla kobiet” była Elżbieta Szymczyk, która od kilku lat troszczy się o kondycję fizyczną kobiet z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego, prowadząc dla nich cykliczne zajęcia fitness-aerobik w gminnej hali sportowej. – Postanowiłam zaprosić panie na spotkanie, po którym każda z nas nie będzie miała wątpliwości, że warto dbać o siebie – mówi pani Elżbieta. Imprezę otworzyli samorządowcy na czele z wójtem Henrykiem Koniecznym, który wręczał paniom kwiaty i oczywiście składał życzenia. Później przyszedł już czas na przygotowane atrakcje.

 Mnóstwo atrakcji

Szalona zumbę poprowadziła zaproszona instruktor fitness Małgorzata Dziuba, która w swoim programie ćwiczeń połączyła elementy tańców latynoamerykańskich oraz fitness. Nie zabrakło oczekiwanych warsztatów na temat prawidłowego odżywiania, które poprowadziła  studentka dietetyki Monika Bartos oraz oczywiście treningu funkcjonalnego z trenerką fitness Elżbietą Szymczyk. Dużym zainteresowaniem, cieszyły się pomiary analizy składu ciała za pomocą specjalistycznej wagi, udostępnionej przez współorganizatorkę tej imprezy Marię Maślankę. To jednak nie wszystko, bo Katarzyna Lasowska z wykształcenia ratownik medyczny zaprezentowała podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, w tym resuscytacji oddechowo-krążeniowej u dorosłych i dzieci, zakrztuszenia i zadławienia.

Cenne fanty

– Podczas imprezy mogłyśmy również skorzystać z porad dotyczących urody, pielęgnacji ciała i tajników makijażu dzięki obecnym zaproszonym przedstawicielkom znanych marek kosmetycznych. A przecież to niezbędnik każdej kobiety – mówi Agnieszka Zenka-Zganiacz, uczestniczka wydarzenia. – Nie zabrakło również loterii oraz drobnych upominków kosmetycznych i voucherów na drobne przyjemności dla pań – zabiegi pielęgnacyjne, fryzury czy zdobienie paznokci. Upominki zostały ufundowane przez przedsiębiorcze businesswoman z naszej gminy i okolic, właścicielki lokalnych salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz apteki – dodaje pani Agnieszka.

 

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz