Głośne powitanie wiosny w Wiośnie

Oświata

Plany są śmiałe i odważne. Za rok o powitaniu wiosny w Wiosny ma usłyszeć cała Polska, a impreza ma nabrać większego rozmachu i z lokalnego spotkania zmienić się w wydarzenie, o którym głośno będzie mówić się jeszcze długo później.

Pomysł na organizację spotkania przy tablicy Wiosna na początku wsi w gminie Radoszyce był niezwykle prosty. – Po raz pierwszy spotkaliśmy się tu rok temu. Były kolorowe stroje i konkurs dla przedszkolaków, bo zaczęliśmy skromnie z myślą o witaniu wiosny w Wiośnie z gronie najmłodszych mieszkańców naszej gminy – opowiada wójt Michał Pękala. Tak też było i w tym roku. Do Wiosny przyjechały radoszyckie przedszkolaki oraz gościnnie dzieci z Łopuszna. Odbyły się radosne tańce, dzieci mówiły wierszyki o wiośnie, a na koniec z sołtysem Stanisławem Słowikiem wzięły udział w topieniu marzanny w rzece Czarnej.

Odważny pomysł

– Jesteśmy jako gmina członkami Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, do której zwróciliśmy się z propozycją dla współorganizację naszego wydarzenia. ROT ma na swoim koncie wiele udanych akcji promocyjnych, więc liczymy na to, że o naszej Wiośnie też będzie głośno, co przyciągnie do naszej gminy turystów z całego kraju – dodaje wójt.  Gościem specjalnym  tegorocznego spotkania była Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, która zadeklarowała, że w przyszłym roku przywitanie wiosny będzie miało zdecydowanie szerszy wymiar.

Z większą skalę

Plany są śmiałe i odważne. Wydarzenie ma odbywać się już nie tylko w pobliżu tablicy, ale również na placu, który ma zostać przekazany przez sołectwo na rzecz gminy Radoszyce.  W Wiośnie ma rozpoczynać się wiosenny rajd pieszy i rowerowy wykorzystujący bliskość szlaku rowerowego Green Velo. Niewykluczone jest to, że do Wiosny przyjadą również znani celebryci, którzy współpracowali już wcześniej z ROT-em. Przypomnijmy, że to właśnie ROT był organizatorem wielkiego koncertu „Sabat Czarownic” promującego województwo świętokrzyskiego, w którym występowały największe polskie gwiazdy.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz