Kolejna kontrabanda tytoniowa w Stąporkowie

flash Paragraf

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stąporkowie znaleźli i zabezpieczyli ok.150 kilogramów krajanki tytoniowej i ok. 200 sztuk nielegalnych papierosów. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku szacuje się na ponad 92 tysiące złotych.

Kilka minut po północy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stąporkowie patrolowali miasto. Gdy radiowozem znaleźli się koło skupiska garaży, zauważyli osobowego renaulta, do którego szedł młody mężczyzna. Stróże prawa przypuszczalni, a nawet podejrzewali że renaultem może być przewożony alkohol i krajanka tytoniowa bez polskich znaków akcyzy. Podeszli do auta i mężczyzny, by potwierdzić, a może nawet dokładnej zweryfikować swoje przypuszczenia.

Przykryte narzutą z tapczana

Okazało się, że przypuszczenia potwierdziły się. We wnętrzu auta znajdowało się 10 worków o wadze 150 kilogramów.  Dla kamuflażu właściciel auta przykrył worki z krajanką tytoniową narzutą z tapczanu. Znaleźli również ok.200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wyliczono 23-latek z Łodzi, kierowca renaulta, za podobne przestępstwa był już notowany. Teraz Skarb Państwa poczuł się oszukany– za niezapłacony podatek VAT i akcyzę –  na kwotę 92.000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara wysokiej grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności – podsumował sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

MAK

Dodaj komentarz