Pijany kierowca gimbusa!

Paragraf

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas działań pod hasłem „Gimbus” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu, który przewoził dzieci i młodzież. Podczas badania wyszło, że miał 0,8 promila alkoholu.

Co pewien czas funkcjonariusze z „drogówki” prowadzą wzmożone działania o nazwie „Gimbus”. Chodzi o to, by z kierownicą samochodów przewożących dzieci byli ludzie trzeźwi.  Policjanci podczas tych działań sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców – mówi nam nadkomisarz Grzegorz Michorek, naczelnik WRD Końskie. – Kontrola trzeźwości 58-latka, kierowcy autobusu renault wykazała, że w jego organizmie znajduje się 0,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd przekazali właścicielowi firmy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 Od pół do 2,8 promila

O godzinie 8, funkcjonariusze z KP Stąporków zatrzymali na ul.1 Maja w Stąporkowie  forda. Kierująca nim 31 –letnia kobieta była pod wpływem alkoholu. Dla pewności przebadali ją. Wyszło, że kobieta ma w organizmie 1,5 promila alkoholu. Około godziny 9 na drodze K42,  w Pile policjanci  z WRD zatrzymali audi 80. Kierujący  nim 58-letni mężczyzna był  nietrzeźwy co wykazało badanie.  Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Około godziny 10 w Przyłogach policjanci z KP Radoszyce zauważyli,  że volkswagen jakoś niepewnie jedzie. Zatrzymali auto. Kierowca 55 -letni mieszkaniec Falkowa został przebadany na trzeźwość. Alcotest wykazał, że ma w organizmie 0,5 promila alkoholu. To Tuż przed godziną 11 patrol Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał w Miedzierzy opla astrę. 28 –letni kierowca z pobliskiej wsi miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy wspomnieni tu kierowcy trafią do sądu, którzy orzeknie o ich winie i nałoży karę. A w takim przypadku grozi nawet kara pozbawienia wolności – podsumował sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

 

 

MAK

 

Dodaj komentarz