Wierszowisko z okrągłym jubileuszem

Stąporków
To największy konkurs recytatorski w powiecie koneckim. W miniony piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbył się X Konkurs Sztuki Recytatorskiej Wierszowisko 2017.
Wierszowisko od 10 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych recytatorów, którzy nie tylko mogą ze sobą rywalizować, ale również doskonalić swój warsztat. Tydzień przed finałem wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w warsztatach recytatorskich prowadzonych przezHuberta Guzę, instruktora teatralnego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach – opowiada Anna Słoka, instruktor teatralna MGOKiS, koordynatorka konkursu. W tegorocznej edycji Wierszowiska o miano najlepszych rywalizowały aż 51 osób.

 Jurorzy wybrali

Uczestnicy ze szkół podstawowych oraz gimnazjów w kategorii recytacji przedstawiali przed jurorami dwa utwory (dwa wiersze lub wiersz lub fragment prozy) spoza kanonu lektur szkolnych. Jury w składzie: Hubert Guza, Aleksander Kopański, Aneta Łazarczyk, Marcin Michalczyk wybrało najlepszych wykonawców. Oprócz laureatów w poszczególnych kategoriach wybrano również reprezentantów do kolejnego etapu. I tak do Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dostali się: Eliza Szcześniak, Zofia Kloczkowska, Nikola Osóbka, Krzysztof Brelski, Wojciech Misiowiec, Anna Szewczykowska. Do laureatów powędrowały statuetki, książki oraz okolicznościowe poduszki z nadrukiem Wieszowisko 2017.

Tort na finał

Najwięcej uczestników rywalizowało ze sobą w kategorii szkół podstawowych. Słabiej w frekwencją było wśród uczniów gimnazjów czy wreszcie z poezji śpiewanej. Podczas obrad jury uczestnicy nie nudzili się, bo przygotowano dla nich niespodziankę.  W roli mima wystąpiła Ewa Zalewska z firmy „Kuglarze” z Krakowa. Na finał nie zabrakło jubileuszowego tortu, wszak impreza świętowała podczas tej edycji swoje dziesięciolecie. Warto przypomnieć, że to jedyny taki konkurs recytatorski w powiecie koneckim, którzy przyciąga tak wielu chętnych.

 

 

Wojciech Purtak

Laureaci X Konkursu Sztuki Recytatorskiej Wierszowisko 2017

– szkoła podstawowa:

klasy I-III

1.Krzysztof Brelski
2.Wojciech Misiowiec
3.Anna Szewczykowska

wyróżnienie: Marika Koszarska, Dominika Szymczyk, Karolina Wierzbicka

klasy IV-VI

1.Eliza Szcześniak
2.Zofia Kloczkowska
3.Nikola Osóbka

wyróżnienie: Teresa Kurcbart, Julia Stąpór

– gimnazjum

1.Alicja Ciszek
2.Aleksandra Niziołek

– poezja śpiewana

1.Natalia Boruń

Dodaj komentarz