Setki bezrobotnych szukały zatrudnienia

Końskie

O tym, że bezrobocie zarówno w powiecie koneckim jak i województwie świętokrzyskim wciąż spada mówiono podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia. O coraz mniejszej liczbie bezrobotnych, ale również inicjatywach służących ich aktywizacji mającej na celu znalezienie pracy mówiła zarówno Bożena Urban, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich jak i Arkadiusz Piecyk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. W otwarciu wydarzenia towarzyszyli im Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz starosta Bogdan Soboń.

 Gdzie praca?

Swoje oferty prezentowało aż 73 wystawców. Można było znaleźć pracę w 78 zawodach proponowanych na stanowiskach oferowanych przez pracodawców i agencje zatrudnienia. Najwięcej, bo aż 20 miejsc pracy czekało na monterów oraz 15 dla pracowników produkcji w zakładzie przetwórstwa drobiu. Bez problemu pracę znaleźliby również spawacze. Pracodawcy poszukiwali również specjalisty do obsługi kadr i płac, pielęgniarek czy sprzedawców i szwaczek. Bezrobotni mogli również zapoznać się informacjami dotyczącymi pracy za granicą, pomocy na starcie własnej firmy oraz form wsparcia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i Bazy Usług Rozwojowych. Służyły do tego specjalne spotkania zorganizowane w blokach tematycznych.

 Problem ze znalezieniem pracownika

Pośród wystawców nie brakowało pracodawców otwarcie mówiących o problemach ze znalezieniem odpowiedniego pracownika. Problemem bardzo często jest brak kwalifikacji, ale również motywacji do podjęcia pracy.  Bezrobotni, którzy licznie pojawili się w hali sportowej mogli bezpośrednio porozmawiać z pracodawcami, zostawić swoje CV i dowiedzieć się o ich oczekiwaniach względem pracowników. Organizatorami wydarzenia są Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Powiatowy Urząd Pracy w Końskich oraz Starosta Konecki.

Dodaj komentarz