Dyskusyjne odwołanie dyrektora

flash Gowarczów

O tym, że dni Adama Kubki na stanowisku dyrektora Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie są policzone było wiadomo od początku miesiąca, kiedy to wójt Stanisław Pacocha poinformował go o wszczęciu procedury odwoławczej. – Wystąpiłem z pismem do stowarzyszeń z naszego terenu o wydanie opinii na temat ich współpracy z dyrektorem Kubką. Na ponad 20 wysłanych pism otrzymaliśmy kilka odpowiedzi, które pozytywnie opisywały te relacje – wyjaśnia wójt Pacocha. Okazuje się, że opinie nie są jednak wiążące i nie mają bezpośredniego wpływu na decyzję włodarza. Ostatecznie Adam Kubka otrzymał wypowiedzenie w minioną środę 26 kwietnia. – Nie chcę szeroko tego komentować. Uznałem, że zarządzenie kulturą w gminie Gowarczów wymaga innego, nowego spojrzenia. To było kulturalne odwołanie – zapowiada wójt.

 Poddany ocenie

Adam Kubka pracował do 28 kwietnia. W ostatnim tygodniu był jeszcze obecny m.in.  podczas symbolicznego wbicia łopaty pod budowę ośrodka zdrowia. Przypomnijmy, że do obowiązków dyrektora CKiAL należy m.in. przygotowywanie artykułów na stronę internetową gminy czy redagowanie gminnej gazetki. Odwołany były już dyrektor na temat swojego odwołania nie chce wiele mówić. – Nie zgadzam się z uzasadnieniem zarządzenia wójta dotyczącym odwołania mnie ze stanowiska, ale nie chcę go komentować. Niech zrobią to osoby, które współpracowały ze mną przez te 11 lat i sami sobie odpowiedzą jak oceniają moją pracę. Wójt miał prawo odwołać mnie i to zrobił – mówi Adam Kubka.

Dyskusyjne zarzuty

W zarządzeniu jako powód odwołania wójt podaje brak realizacji celów statutowych, brak jakiegokolwiek zaangażowania w pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych na działalność CKiAL i wreszcie brak zaufania i współpracy z wójtem. Zarzuty stawiane od adresem dyrektora wydają się być mocno dyskusyjne biorąc pod uwagę płynne zarządzanie i dobre opinie w środowisku. Nic więc dziwnego, że odwołanie już stało się jednym z głównych tematów rozmów, nie tylko w gminie Gowarczów.  Jak zapewnia wójt, dość nagła decyzja o odwołaniu Adama Kubki nie ma podtekstu politycznego. Przypomnijmy, że były dyrektor rządził gowarczowską kulturą od 11 lat czyli jeszcze za rządów byłego wójta Tomasza Słoki. Z większością jego współpracowników Stanisław Pacocha już się pożegnał.

Kto będzie rządzić?

Wójt Pacocha nie zdradza jeszcze kto zajmie dyrektorski fotel, choć głośno mówi się, że będzie to osoba związana z koneckim środowiskiem artystycznym, która obejmie fotel z powołania, a nie z konkursu. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora obowiązki pełnić będzie Małgorzata Gałązka, instruktor CKiAL.

4 odpowiedzi na “Dyskusyjne odwołanie dyrektora

  1. CO TO ZA JAJA ?? Nie ma już na co pieniędzy wydawać ? Tylko na na stanowisko ” dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie „. Działalności na rzecz kultury to w gminach nie widziałem i o niej nie słyszałem – w takiej skali żeby był potrzebny dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej na szczeblu gminy . Tak się marnotrawi ludzkie pieniądze i urządza ciepłe posadki .

  2. TU W GRĘ CHODZI DUŻA POLITYKA PRZEZ DUŻE „P”
    -„STOP UKŁADOM ” HASŁO WYBORCZE , A MAMY SAME OSOBY -” Z POLECENIA” TYLKO CZYJEGO POLECENIA ?

  3. Po co wójt prosił o opinię środowiska współpracujące z P.Kubką skoro nie zamierzał ich uwzględniać? Chyba,że spodziewał się negatywnych…
    Jaki sens zwalniać sprawdzonych,kompetentnych -a co najistotniejsze- szanowanych ludzi???

Dodaj komentarz