Dziurawe drogi znów na ostrzu noża

flash Końskie

Stan dróg powiatowych w gminie Stąporków pozostawia wiele do życzenia. W ostatnich dniach pojawiły się kolejne dziury, które skutecznie utrudniają życie kierowcom. Najlepszym przykładem tego jest droga powiatowa przez Świerczów, którą wiele osób dojeżdża ze Stąporkowa do Kielc. Przejazd nią przypomina niemal slalom. Kierowcy unikając wjechania w wielkie dziury muszą zjeżdżać na przeciwny pas ruchu lub po prostu poczekać, aż będzie wolny, kiedy jedzie nim inny samochód. Dziury są tak duże, że grożą uszkodzeniem samochodu. Najgorzej jest na odcinku w okolicy świetlicy. Drogowym koszmarem jest też droga w Pardołowie z rozsianymi dziurami.

Na mokre się nie przyklei

O interwencję w tej sprawie zwróciliśmy się do starosty Bogdania Sobonia. –  W ostatnich dniach firma, która miała za zadanie uzupełnianie dziur na drogach zaczęła łatanie, ale przerwała je ze względu na pogodę. Teraz zaczyna padać śnieg z deszczem i wiadomo, że na mokre się nie przyklei – mówi starosta. – Nie podlega to dyskusji, że dziury zostaną zaklejone. Rok temu w połowie maja byliśmy już w połowie robót, teraz wszystko się opóźnia – mówi starosta deklarując prace w Świerczowie.

Pisze senator

W sprawie dróg powiatowych w gminie Stąporków do starosty interweniuje również senator Jacek Włosowicz. W piśmie skierowanym również do koneckiej policji i kieleckiej Delegatury Najwyższej Izby Kontroli pisze o potrzebach pilnych remontów na drogach w jego ocenie zagrażających życiu i bezpieczeństwu użytkowników. – Dzisiejszy fatalny stan techniczny dróg, w wielu miejscach nieprzejezdnych, będących w zarządzeniu powiatu, to wynik wieloletnich zaniedbań – pisze senator. Zwraca również uwagę na możliwość zamknięcia odcinków nienadających się do przejazdu do czasu ich remontu.

Soboniówki

O piśmie poinformowała na swoim Facebookowym profilu burmistrz Dorota Łukomska. Nie szczędziła gorzkich słów oznaczając wpis hashtagami m.in. #stopKoalicjiPiSzPSL #soboniówki.   – Nie wypada dyskutować w ten sposób. To ewidentna polityczna zagrywka i kolejna opera mydlana w wykonaniu pani burmistrz z pomocą senatora Włosowicza – komentuje starosta Bogdan Soboń. – Używania nazwy „soboniówki” na określenie dróg powiatowych to próba ośmieszenia mnie. Zawsze przy sprawach dróg w gminie Stąporków robi się szum i stawia się na ostrzu noża – komentuje starosta.

Podejrzenie popełnienia przestępstwa?

– Zgłasza się do mnie wielu mieszkańców w sprawie dróg powiatowych. Może właśnie takie zdecydowane działania przyniosą zamierzony skutek. Rozważam zasadność skierowania zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd Powiatu z art. 231 kodeksu karnego – mówi burmistrz Łukomska. Artykuł mówi o karach dla funkcjonariusza publicznego, który nie dopełnia swoich obowiązków. Do sprawy będziemy wracać.

1 Komentarz dla “Dziurawe drogi znów na ostrzu noża

  1. zajmijcie się też drogą Końskie – Opoczno….w uzgodnieniu z władzami Opoczna….wielu ludzi z Końskich dojeżdża do przystanku Opoczno Płd….i auto trzeba remontować po kilku takich przejazdach….! sic

Dodaj komentarz