Święto Strażaka z kościelnym wsparciem

Końskie

W minioną środę świętowali stąporkowscy druhowie. Główną atrakcją pikniku, który odbywał się na placu kościelnym miały być zawody OSP na wesoło. Jak nam powiedzieli organizatorzy, zawody nie obyły się,  bo żadna z zaproszonych jednostek z gminy Stąporków nie stanęła do walki. Niemniej na placu boju zjawiły się: Miejskiej OSP Stąporków, OSP Kije z powiatu pińczowskiego, drużyna świętokrzyskich i koneckich  motocyklistów, harcerska drużyna XIII KDHS „Kruki”, żeńska drużyna MOSP Stąporków i oczywiście Mali Strażacy.

Nietypowe dyscypliny

Wiele emocji wzbudzały nietypowe dyscypliny, które zgromadzeni rzęsiście nagradzali brawami. MOSP Stąporków wspomagał  ksiądz Leszek Seweryn, wikariusz miejscowego kościoła.  Było również przeciąganie żuka pożarniczego, ubijanie jajek w ubraniach ochronnych, co okazało się niezmiernie trudne do wykonania. Podsumowując zawody, wszystkie drużyny zdobyły czołowe miejsce. Podczas pikniku można było skosztować wspaniałego jedzenia przygotowanego przez rodziców Małych Strażaków i druhów MOSP Stąporków.

Zbierali na działalność

Stoiska profilaktyki  wystawiła KPP Końskie,  Państwowa Inspekcja Sanitarna z Końskich oraz sklep internetowy. Specjalnie przybyła ekipa Targów Kielce, która zaprosiła Małych Strażaków, by 9 czerwca br., wystąpili w Kielcach ze swoim pokazem. Organizatorzy dziękują firmom i ludziom zaangażowanym w przygotowanie i zorganizowanie pikniku. Mieszkańcom miasta za przybycie i oklaskiwanie popisów strażackich. Podczas kwesty zebrano 6 262,11 zł i 2,01 euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na stąporkowskie drużyny strażackie w tym głównie na Małych Strażaków.

Dodaj komentarz