Natalia Szroeder na Kuźnicach Koneckich!

Rozmaitości

Miało być hucznie i tak właśnie się zapowiada. Zgodnie z pierwszymi informacjami tegoroczne Kuźnice Koneckie mają być zapamiętane na długo, stąd też delikatna zmiana formuły, ale też i miejsc. Jak już informowaliśmy pierwszy dzień Kuźnic Koneckich zaplanowano na sobotę 15 lipca w kilku miejscach w formie inscenizacji historycznej. Będzie miało to związek upływem dokładnie 230 lat od wizyty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na Konecczyźnie.

 Objazdowa inscenizacja

Pobyt króla rozpocznie się zgodnie z historycznymi faktami w Adamowie, w gminie Smyków. Pierwszy przystanek zaplanowano przed miejscowym Muzeum Ludowym. Później wszyscy przejadą do Radoszyc, gdzie w miejscowym kościele zostanie odprawiona msza święta w języku łacińskim. Zgodnie z historycznym przekazem kolejnym przystaniem będzie Jancentów, gdzie król ze swoją świtą odpoczywał. Ostatnim przystankiem na królewskiej trasie będzie Maleniec. Tu król wizytował miejscowy zakład hutniczy. W Maleńcu poznamy laureatów Marek Koneckich, a dla publiczności wystąpi wirtuoz gitary Piotr Restecki.

Gwiazda na finał

Atrakcyjnie zapowiada się niedziela, której szczegóły ujawniła Dorota Duda, członkini Zarządu Powiatu. – Chcemy, by Kuźnice przyciągnęły tłumy. Zapraszamy więc do Końskich, stolicy powiatu na wielkie koncertowanie. Przed Domem Kultury zaprezentujemy fragmenty sobotniej inscenizacji oraz rozpoczniemy koncerty. Nie zabraknie również konkursu dla wokalistów z naszego regionu. Już wkrótce ruszą do niego eliminacje – zapowiada. Wiadomo już kto wystąpi na finał Kuźnic Koneckich. Zgodnie z zapowiedziami będzie to bardzo popularna ostatnio wokalistka. Natalia Szroeder nie tylko zdobywa listy przebojów swoimi hitami takimi jak „Lustra”, „Powietrze” czy „Zamienię cię”, ale również świetnie radzi sobie na tanecznym parkiecie. Dwa tygodnie temu wygrała ostatnią edycję programu „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”.

Dodaj komentarz