Już rozpoczęli wakacje! (zdjęcia)

flash Galeria Smyków

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Królewcu, w gminie Smyków, zakończyli już rok szkolny 2016/2017. W budynku szkoły niemal od razu rozpoczął się generalny remont.

Choć do końca roku szkolnego zostały jeszcze trzy tygodnie z wakacji mogą się już cieszyć uczniowie podstawówki w Królewcu. Podczas uroczystości otrzymali świadectwa i uroczyście zakończyli rok szkolny 2016/2017. Świętowanie rozpoczęła modlitwa podczas mszy św. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy, którą swoim śpiewem oprawiły zespoły Królewiaczki i Smykovia. Później już wszyscy przejechali do budynku szkoły, który od kilku dni był już gotowy do rozpoczęcia remontu. Wszystkie meble zostały wyniesione, zniknęły ozdoby i pomocy dydaktyczne. Zostały puste ściany.

Rusza remont

Zakończenie roku szkolnego zorganizowano w hali sportowej. Tu dyrektor Anna Cholewińska w towarzystwie wychowawców wręczała uczniom świadectwa oraz nagrody książkowe. Wójt Józef Śliz dziękował zarówno dzieciom jak i rodzicom. – To dzięki wspólnemu wysiłkowi dzieci, rodziców i nauczycieli możemy dziś zakończyć rok szkolny. Szkoła pracowała zarówno przez tydzień ferii zimowych jak i w niemal każdą sobotę w drugim semestrze. Wszystko po to, by mieć pełne trzy miesiące na wielki remont szkoły – opowiada wójt Śliz.  We wrześniu szkoła zmieni się nie do poznania. Zostaną m.in. wymienione podłogi, ściany zostaną skute do tynku, wymienione zostaną wszystkie instalacje oraz okna. Co ważne szkoła ogrzewana będzie z nowej ekologicznej kotłowni.

 Czas na wypoczynek

Z dłuższych wakacji szczególnie cieszą się dzieci. – Nie przeszkadzało mi, że musieliśmy chodzić do szkoły w soboty czy w ferie. Teraz kiedy inni muszą się uczyć, my już mamy wolne i możemy rozpoczynać wakacje. Planuję sobie, że się dobrze wyśpię – mówi z uśmiechem Zosia Dudek, uczennica SP w Królewcu, która wraz z zespołem Królewiaczki wystąpiła na uroczystym zakończeniu roku szkolnego.