Feta na budowie przedszkola. Wbudowali akt erekcyjny (zdjęcia)

flash Galeria Radoszyce

Takiego wydarzenia w gminie Radoszyce nie było od lat. W miniony wtorek Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego murował akt erekcyjny w jedną ze ścian nowego przedszkola, które powstaje w głównej mierze dzięki unijnemu dofinansowaniu przyznanemu przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

We wtorkowe południe do Radoszyc przyjechali samorządowcy z województwa, by fetować rozpoczęcie budowy radoszyckiego przedszkola. Prace na budowie trwają już od kilku miesięcy. Niemal gotowe jest już podpiwniczenie, które robi wielkie wrażenia i daje wyobrażanie jak duży budynek już wkrótce powstanie w Radoszycach.

Ważni goście

Organizacja spotkania przedszkolaków z samorządowcami to specjalny ukłon Urzędu Gminy Radoszyce w stronę Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Podczas uroczystości oficjalnie podpisano akt erekcyjny, który chwilę później wmurowano. Podpisali i wmurowali go: marszałek Adam Jarubas, wójt Michał Pękala, Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa, starosta Bogdan Soboń, Marian Jankowski, przewodniczący Rady Gminy Radoszyce, Elżbieta Popiel, dyrektor radoszyckiego przedszkola, Andrzej Kęcki, prezes firmy Hamavag, wykonawca inwestycji.

Szczególny dzień

– To dla nas szczególnie ważny dzień, bo pokazuje, że dzięki bardzo dobrej współpracy z radnymi i Zarządem Województwa można wspólnie wiele zdziałać. Na naszych oczach rośnie przedszkole, na które mieszkańcy naszej gminy czekali od lat – mówi wójt Michał Pękala. Dobrych słów nie szczędził również marszałek Adam Jarubas.- Można powiedzieć, że trwa dobra passa dla Radoszyc. Szacun dla was i gratulacje. Macie silną orędowniczkę w osobie pani Agaty Binkowskiej, która jak ją wypcham drzwiami, wchodzi oknem i przypomina o Radoszycach – mówił z serdecznym uśmiechem marszałek Jarubas.

 Już we wrześniu 2018 r.

Nowe przedszkole będzie parterowym budynkiem, w którym znajdzie się siedem lat. Swoje miejsce będzie tu miało 175 przedszkolaków z gminy Radoszyce. Powierzchnia użytkowa ma wynieść dokładnie 1231,5 m2.  Budynek ma być oddany przedszkolakom już we wrześniu 2018 roku. Całość inwestycji kosztować będzie niemal 3,5 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie ok. 2, 5 mln zł.