Strażacy z Dziebałtowa najlepsi w gminie

Sport

W minioną niedzielę na stadionie Neptuna odbyły się zawody sportowo pożarnicze. Przybyły ekipy OSP z Kazanowa, Proćwinia, Końskich, Nieświnia, Kornicy, Modliszewic, Bedlenka, Wąsosza, Pomorzan i Sworzyc. Przy okazji na parkingu ustawili samochody bojowe, które prezentowały – poza wyjątkami – siłę i moc ratowniczo gaśniczą  OSP gminy Końskie.

 Pod okiem sędziów

Druh Jan Chrabąszcz, komendant OSP gminy Końskie zarządził zbiórkę drużyn, po czym poprowadził pododdział na murawę stadionu. Raport o gotowości do zawodów złożył dh Krzysztofowi Obratańskiemu, prezesowi ZG ZOSP RP w Końskich, który otworzył zawody. Komisję sędziowską rozkazem wyznaczył  mł.bryg. Grzegorz Zieliński, komendant powiatowy PSP. Jury w składzie: bryg. Marek Kowalczyk, st.kpt. Michał Krzeszowski, kpt. Mariusz Czapelski i dh Grzegorz Zganiacz, komendant OSP gminy Fałków oceniało prawidłowość wykonania poszczególnych zadań. Zawodnicy mieli do pokonania sztafetę 7 x  50 metrów i ćwiczenie bojowe. Na bieżni musieli pokonać przeszkody jak ścianę, równoważnię, prawidłowo mocować rozdzielacze.

Bez skarg

Podczas ćwiczenia bojowego musieli rozwinąć dwie linie gaśnicze na długości 100 metrów i strumieniami wody przewrócić pachołki. Obie konkurencje odbywały się na czas, których suma dawała ostateczny wynik.  W tegorocznych zawodach nie odnotowano  żądnej skargi zawodników, co musiałoby rozpatrzyć jury. Ale czterech strażaków z różnych jednostek, którzy wstąpili do OSP zostało „ochrzczonych”, Koledzy wrzucali ich do wody zbiornika skąd ją czerpały motopompy podczas ćwiczenia bojowego.

Oni wygrali

Po podsumowaniu punktacji jury ogłosiło, że pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Dziebałtów, drugie OSP Modliszewice, trzecie Bedlenko, a kolejne  lokaty:  Końskie, Sworzyce, Proćwin, Wąsosz, Kazanów, Kornica, Pomorzany i  Nieświń. Dla wszystkich ekip przygotowano dyplomy, a puchary i nagrody finansowe dla najlepszych ( 1000 złotych za 1 miejsce, 750 za 2 i 500 za trzecią lokatę).

Dodaj komentarz