Smykowskie pomaganie ze sportowym akcentem

Sport

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków kolejny już raz udowodniło, że świetna zabawa idzie w parze z pomaganiem. W słoneczne, niedzielne popołudnie w Smykowie spotkali się wszyscy ci, którzy chcieli nie tylko się dobrze bawić, ale i pomagać. Na boisku na przeciwko siebie zagrali kapłani, samorządowcy, policjanci, strażacy, myśliwi. Po podliczeniu wyników meczów okazało się, że najlepsza była drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, na drugim miejscu drużyna policjantów, a na trzecim strażaków ochotników.

Na wiele sposobów

Gościli witały panie Danuta Jarek, Agnieszka Kastarynda, Małgorzata Szustak, która ze wsparciem członków Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków oraz wójta Józefa Śliza przygotowały imprezę. Jak co roku brawurowo licytację fantów poprowadziła Agnieszka Kastarynda. Najdroższą rzeczą okazał się statek z dmuchanego szkła, wypełniony półwytrawnym winem, przekazany przez Agnieszkę i Karola Oszczepalskich, który za 500 zł kupiła Grażyna Ludowikowska-Barcic, prezes Ceramiki Style 2 w Opocznie. Co ważne dochód z aukcji zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia związaną m.in. ze wspieraniem rehabilitacji dzieci. Wspomóc akcję można było również poprzez zakupy za symboliczne kwoty pysznych potraw. Serowano m.in. bigos, grochówkę, zupę gulaszową, kiełbaski grilla oraz słodkości: swojskie pączki i ciasta.

 A na scenie

Wiele działo się na scenie. Wielkie brawa otrzymała schola Vox Dei z parafii w Miedzierzy pod kierunkiem Andrzeja Palucha oraz Królewiaczki z SP w Królewcu przygotowane przez panie Dorotę Kołodziejczyk i Agnieszkę Nowacką. Do łez bawił zaprzyjaźniony kabaret Agentki 007, a pokaz taneczny zaprezentowała Aleksandra Piłat. Na zakończenie wszystkich zaproszono na zabawę taneczną z zespołem Ana Band.  Kwota, jaką udało się zebrać będzie znana w tym tygodniu. O tym, ile tym razem zebrano napiszemy w kolejnym TYGODNIKU oraz w portalu www.konecki24.pl

Dodaj komentarz