Świętowanie z ludowym przesłaniem

Fałków

Członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z naszego powiatu świętują co roku w innej gminie Konecczyzny. W tym roku wszyscy spotkali się w Fałkowie. Uroczystości rozpoczęła wspólna modlitwa w miejscowym kościele, której przewodniczył ks. Andrzej Gawryś. Oficjalną część zaplanowano w parku podworskim, który należy do najbardziej malowniczych miejsc festynowych w powiecie koneckim. Przed scenę wszyscy przeszli w defiladzie prowadzonej przez Miejską Orkiestrę Dętą pod batutą Józefa Świerczyńskiego. Tu gości witali: Henryk Konieczny, wójt gminy Fałków; Grażyna Michalska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu; Renata Harbat, członkini PSL.

W samorządowym gronie

Gospodarzem spotkania był Bogdan Soboń, przewodniczący powiatowych struktur PSL, starosta konecki. Jak podkreślał w swoim przemówieniu Święto Ludowe to czas przede wszystkim wspólnego święto ze wszystkimi ponad wszelkimi podziałami. Tak rzeczywiście było. Na zaproszenie ludowców odpowiedziało wielu samorządowców. Wśród nich m.in. wójtowie Leszek Kuca, Stanisław Pacocha, Michał Pękala, burmistrz Krzysztof Obratański czy szefowie koneckich struktur partyjnych: Robert Plech z SLD i Michał Cichocki z PO.Nie zabrakło również parlamentarzystów PSL. Obecni byli poseł Kazimierz Kotowski i europoseł Czesław Siekierski.

Odznaczeni działacze

Jak co roku nie zabrakło również uhonorowania tych osób, które wyróżniają się swojej działalności na rzecz PSL. Medal „Za zasługi dla ruchu ludowego” imienia Wincentego Witosa otrzymał Stefan Szambelan z Gowarczowa. Renata Harbat z Fałkowa i Kazimierz Pasterczyk z Końskich otrzymali partyjne odznaczenia Złote Koniczynki. Wręczono również legitymacje członkowskie. W szeregi partii wstąpili: Mirosława Kaźmierczyk-Bielecka i Piotr Wolski.

Na scenie

Zgodnie z ideą Święta Ludowego nie zabrakło dobrej zabawy i występów artystycznych. Przed publicznością wystąpili uczniowie z Fałkowa, chórzyści z i młodzieży szkolnej z Fałkowa, chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Przedborza. Na finał wystąpił lubiany parodysta Stan Tutaj.

 

Dodaj komentarz