Mali Strażacy na Olimpiadzie

Stąporków

Olimpiada skierowana jest do najmłodszych naszych małych strażaków w wieku od 4 do 10 lat.  W spotkaniu udział wzięły 32 drużyny z całej Polski. W sumie 350 najmniejszych adeptów sztuki pożarniczej. Każda drużyna wykona przewidziane w regulaminie konkurencje jak:  sztafeta, musztra, ćwiczenie bojowe „na mokro”, ćwiczenie bojowe „sikawka”, itp. Niestandardowy regulamin strażackich zmagań  jaki przygotowali  organizatorzy, zaakceptował Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.Wszystkie drużyny biorące udział w olimpiadzie  zostały udekorowane medalami, pucharami i upominkami. Mimo padającego deszczu mali strażacy nie zawiedli, znakomicie walczyli, nie odstąpili od wykonywania zadań.

 Wszyscy na pudle

Obie drużyny zgłoszone przez Miejską Ochotniczą Straż Pożarną w Stąporkowie spisały się znakomicie. Decyzją sędziów wszystkie drużyny startujące w zawodach zajęły czołowe miejsce. Każda  otrzymała puchar, pamiątkową statuetkę, dużego pluszowego misia, medale, limitowaną wersję hełmów, plecaki i torby z gadżetami

Nowe pokolenie

Druhowie  z MOSP w Stąporkowie dochowali się dwóch drużyn Małych Strażaków. Opiekują się nimi druhowie Jarosław Młodawski, Kamil Zieliński i Mariusz Baran, którzy nie szczędzą czasu i sił by przygotować drużyny do strażackich zmagań. Wyjazd do Wieruszowa zafundował drużynom MOSP Stąporków i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego za co dziękują Agacie Binkowskiej i  rodzicom Małych Strażaków.

Dodaj komentarz