K.A.S.A. rozgrzewał publiczność Dni Gminy Fałków (mnóstwo zdjęć, video)

Fałków flash Galeria

Dni Gminy Fałków 2017 za nami. Urząd Gminy przygotował wiele atrakcji, w tym poczęstunek regionalnymi potrawami, do których ustawiały się długie kolejki. Na finał największe hity zagrał K.A.S.A. Swoje pięć minut na scenie mieli również samorządowcy, którzy chóralnie odśpiewali „Hej sokoły”.

W sobotę w Fałkowie ruszył letni sezon plenerowych wydarzeń w powiecie koneckim. Dopisała i publiczność i pogoda, choć tuż przed oficjalnym rozpoczęciem przeszła burza. Na zaproszenie wójta Henryka Koniecznego odpowiedziało mnóstwo zaprzyjaźnionych samorządowców oraz delegacja z partnerskiego miasta Pohrebyszcze na Ukrainie. Nic więc dziwnego, że wszyscy ochoczo odśpiewali „Hej sokoły” towarzysząc na scenie ukraińskiemu pieśniarzowi Mykoli Matruniczowi. Publiczność mogła oklaskiwać również uczniów ze szkół w Fałkowie i Czermnie, czy dzieciaki biorące udział w wielu animacjach zarówno na scenie jak i przed nią.

Wielkim powodzeniem cieszyła się strefa z jedzeniem. Pracownicy Urzędu Gminy serwowali m.in. kugiel, bigos z młodej kapusty, kapustę z grochem, chleb ze smalcem. Na chętnych czekała również grillowana kiełbaska i kaszanka. Wszystko oczywiście bezpłatnie. Wiele osób piekło kiełbaskę w wielkim ognisku, które uroczyście rozpalono tuż przed zmierzchem.

Publiczności, szczególnie młodszej, podobała się biesiada cygańska, podczas której zaprezentowano znane i lubiane piosenki związane z kulturą romską. Gwiazdą wieczoru był K.A.S.A. Wokalista zaśpiewał największe przeboje na czele z „Maczo” i „Piękniejsza”. Towarzyszyły mu dwie tancerki, które dodatkowo rozgrzewały publiczność swoimi układami choreograficznymi. Świętowanie zakończyła taneczna zabawa, która potrwała do północy.

ZOBACZ VIDEO – SAMORZĄDOWCY ŚPIEWAJĄ „HEJ SOKOŁY”