Pomóżmy Dominice wydać debiutancką powieść (wideo)

flash Rozmaitości Stąporków

TYGODNIK: Zwykle osoby, które podejmują się pisania były prymusami na lekcjach języka polskiego. Jak było z Tobą?

Dominika Góral: Chyba coś w tym jest, bo w moim przypadku było podobnie. Zawsze radziłam sobie bardzo dobrze. Po prostu nauka tego przedmiotu przychodziła mi z łatwością a od czasów gimnazjum nawet sprawiała przyjemność. Jedyne co mnie irytowało to pisanie wypracowań pod klucz, ponieważ musiałam trzymać się pewnych reguł, a ja wolę pisać teksty w których mogę dać się porwać wyobraźni.

Tworzyłaś wcześniej mniejsze formy np. scenariusze, skąd pomysł na napisanie powieści?

W życiu trzeba stawiać sobie coraz to nowe cele i wyzwania. Zaczynałam od rzeczy dla mnie prostszych, nie wymagających tak dużo cierpliwości, aż w końcu uznałam, że czas spróbować czegoś ambitniejszego. W głowie zawsze miałam wiele pomysłów tylko musiałam zebrać się w sobie, żeby przelać je na papier.

O czym opowiada „Na skraju nocy”?

„Na skraju nocy” to historia młodej dziewczyny, która znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, co ściągnęło na nią i jej bliskich niemałe problemy. Książka opiera się na fikcji naukowej. Nie jest to „typowa fantastyka”, ponieważ każda „fantastyczna” sytuacja ma swoje naukowe wytłumaczenie. Nie zabraknie wątków miłosnych.

Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła właśnie zbiórka, która ma pomóc Ci, w tym, żeby książka trafiła do czytelników. Dlaczego zdecydowałaś się sama wydać „Na skraju nocy” i poprosić o wsparcie internautów?

Młodemu autorowi bez znanego nazwiska bardzo ciężko jest wydać książkę w wydawnictwie tradycyjnym. Nigdy nie wiadomo czy tekst zostanie w ogóle przez kogoś przeczytany. Ja także wysyłałam swoją książkę do paru wydawnictw tradycyjnych, ale nie otrzymywałam odpowiedzi. W końcu postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Niestety suma na jaką został wyceniony pierwszy nakład (11750 zł) znacznie przekracza moje możliwości finansowe. Wtedy pani z wydawnictwa poleciła mi portal polakpotrafi.pl. Początkowo miałam wątpliwości, bo nie wiedziałam czy to się może uda, ale postanowiłam spróbować. Przygotowałam swój projekt bardzo dokładnie i wierzę, że ma potencjał do tego, żeby zakończyć się sukcesem.

Dla wspierających przygotowałaś nagrody. Co można otrzymać?

Nagrody są zróżnicowane i zależą od wpłacanej sumy. Oprócz podziękowań na portalach społecznościowych bądź na kartach książki przygotowałam nagrody materialne. Wspierający mogą otrzymać zakładki do książek, zaprojektowane i wykonane specjalnie na tą okazję przez moją koleżankę Aleksandrę Kobędzę oraz egzemplarze „Na skraju nocy” z dedykacją i autografem. Dla osób które szczególnie hojnie wesprą projekt oferuję zamieszczenie logo firmy/zespołu/ grupy itp. na okładce książki. Wszystkie warianty nagród znajdują się na stronie mojego projektu „Wydanie książki „Na skraju nocy” Dominiki Góral na stronie polak potrafi.pl w kategorii Książki/Publikacje.

CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj komentarz