Jagodowe święto w Smykowie. After Party porwało do zabawy! (mnóstwo zdjęć)

flash Galeria Smyków

Na  festynie organizowanym przez Urząd Gminy panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Wśród publiczności dominowały bowiem całe rodziny. Rodzinnie były również na stoiskach poszczególnych sołectw, które prześcigały się w prezentowaniu pysznych regionalnych potraw. Jak co roku komisja oceniająca ich smaki, pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa, miała trudny orzech do zgryzienia i postanowiła przyznać wszystkim pierwsze miejsca. W nagrodę smykowskie gospodynie otrzymały maszynki do mięsa. Wszyscy mogli próbować m.in. gulaszu rolnika, prazoków, leczo, kugla, mnóstwa rodzajów ciast czy jagodzianek.

Były nagrody
Wiele emocji towarzyszyło lepieniu pierogów z jagodami na czas. Organizatorzy podczas tegorocznej Jagódki postawili na międzypokoleniowe drużyny. Najwięcej pierogów, bo aż 162 ulepiła reprezentacja Królewca w składzie: Lidia Kołodziejczyk, Klaudia Łosiak, Kinga Maleszak. Na drugim miejscu z liczbą 109 była ekipa ze Stanowisk: Marianna Kałuzińska, Jowita Nowak, Aleksandra Miśtal, a na trzecim z Miedzierzy: Agnieszka Kubała, Ewelina Opala, Magdalena Kuśmierczyk. Najlepsze panie otrzymały parowary, frytownice i blendery. Do pozostałych uczestników trafiły gofrownice.  Wszystkim laureatom gratował wójt Józef Śliz. To jednak nie wszystkie konkursy. Ogromne zainteresowanie publiczności towarzyszyły konkursowi jedzenia jagodowych pierogów na czas. Do zjedzenia było pięć pierogów. Najszybciej z tą porcją poradził sobie Jacek Stachera, drugi był Janusz Borkowski, a trzeci Rafał Lamentowicz.

Gwiazda nie zawiodła
Wiele działo się również na scenie, gdzie prezentowały się dzieci ze szkół w Królewcu i Miedzierzy. Tłumy przyciągnął koncert zespołu After Party. Pod sceną tuż przed rozpoczęcie koncertu nie można było znaleźć żadnego wolnego miejsca! Panowie nie zawiedli i swoimi przebojami, choćby „Ona lubi pomarańcze” rozbawili cały Smyków. W stronę najlepiej bawiących się wokalista Patryk Pegza w nagrodę rzucał płyty CD.  Po koncercie gwiazdy na scenie pojawiły się Królewiaczki i Smykovia. Jagódkę 2017 zakończyła dyskoteka pod gwiazdami. Był to ostatni gminny festyn w tym miejscu. Za rok będzie tu stało nowe przedszkole. Jagódka odbędzie się prawdopodobnie w Królewcu.